ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet’in Ramazan Bayramı Mesajı

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) bir hadisinde; "Her kavmin bir bayramı vardır, bu da bizim bayramımızdır. Bayram, sevinç günleridir
İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet’in Ramazan Bayramı Mesajı

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet’in Ramazan Bayramı Mesajı 

Sayın Valim ve Değerli Adanalılar, 

İslam âleminde toplumsal dayanışmaya anlam kazandıran Ramazan Bayramı’nı yaşamanın huzuru içindeyiz. 

Bayram bir sevinç ve neşe günüdür. Yüce duyguların coştuğu, sevgi ve saygı hislerinin alabildiğine canlandığı güzel günlerden biridir. Bu günde yardımlaşma ve kaynaşma son sınırına varır. 

Dini bayramlarımız gelenek ve göreneklerimizi pekiştirir. Bayramların asıl süsü ziyaretlerdir. Yapılan ziyaretlerle ruh ve gönüllerde manevi coşkuyu ve heyecanı canlandırır. Bunların gelecek nesillere ulaşmasını sağlar. Büyüklerin elleri öpülür, dargınlıklar saygı ve sevgi duygularıyla harmanlanır, yardıma muhtaç insanlara el uzatılır. Dayanışma ve yardımlaşma anlayışını geleceğe taşıyacak olan bir bayramdır Ramazan Bayramı. İslam inancının gereklerinin benimsenip yaşanmasına, yoksullara ve muhtaç insanlara yardım eli uzatarak vicdani huzurun zirvelere ulaşmasına vesile olan bayramdır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) bir hadisinde; "Her kavmin bir bayramı vardır, bu da bizim bayramımızdır. Bayram, sevinç günleridir." diyerek insanların birbirlerini ziyaret edip dargınlıkları geriye atmalarını, ziyaretlerini küçük hediyelerle sıcak tebessümlere dönüştürmelerini, samimi ve sıcak duygularla kucaklaşmalarını telkin eder. 

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramınızı kutlar, sevdiklerinizle sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmenizi temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Peygamberimiz Hz. Muhammed SAV bir hadisinde Her kavmin bir bayramı vardır, bu da bizim bayramımızdır. Bayram, sevinç günleridir.

 

 

 

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.