ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet´in 10 Kasım Atatürk Haftası Mesajı

Türk kültür ve medeniyetini Cumhuriyet çatısı altında bugünlere taşıyan yüce önderimiz, başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 74. yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyoruz.
İl  Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet´in 10 Kasım Atatürk Haftası Mesajı

İl  Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet´in 10 Kasım Atatürk Haftası Mesajı

             "Yorulmadan beni takip edeceğinizi söylüyorsunuz. Fakat arkadaşlar, yorulmadan ne demek? Yorulmamak olur mu? Elbette yorulacaksınız. Benim sizden istediğim şey yorulmamak  değil, yorulduğunuz zaman dahi durmadan yürümek, yorulduğunuz dakikada da dinlenmeden beni takip etmektir. Yorgunluk her insan, her mahlûk için tabii bir halettir, fakat insanda yorgunluğu yenebilecek mânevi bir kuvvet vardır ki, işte bu kuvvet yorulanları dinlendirmeden yürütür. "                                                                                                                                                                                                                   Mustafa Kemal Atatürk

 

            Türk kültür ve medeniyetini Cumhuriyet çatısı altında bugünlere taşıyan yüce önderimiz, başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 74. yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

            Başöğretmenimiz hayatı boyunca Türk milletinin çağdaş ve bayındır bir millet olması amacıyla çaba göstererek;  "Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz millet için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur. " ilkesiyle yeni kuşaklara öncelikli hedefi göstermiştir. Zira insanın vatanı ve milleti uğrunda sarf ettiği çaba, en yüksek vicdan görevidir.

           

            Mustafa Kemal Atatürk, devasa bir orduya mukavemet azmiyle bütün imkansızlıkları, yoklukları bertaraf edebilen yapıcı ve çözümcül bakış açısıyla milletimizin yarınlarını şekillendiren inkılaplara imza atmıştır. Başöğretmenimizin ileri görüşlülüğünün ve liderliğinin en büyük kanıtı olan bu inkılaplar, Atatürk ilkelerinin de temelini oluşturmaktadır.

 

            Vatanımızı o zorlu günlerden refaha kavuşturan, milletimizi çağdaş uygarlık seviyesine kavuşturan Başöğretmenimiz´in yokluğunu derin bir elemle hissediyor, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti´nin sadık ve azimli muhafızları olarak vatanımızın ve milletimizin yücelmesi için yorulmadan çalışan küresel rekabete hazır, milletimizin değerleriyle bezenmiş nesiller yetiştirmek en büyük hedefimizdir.

 

            Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete uğurlarken, Onun ilkelerini benimseyip büyük emaneti Türkiye Cumhuriyeti´ni muhafaza etmenin onurunu duymaktayız. Nitekim ülkemizi Atatürk´ün hedeflediği çağdaş uygarlık seviyesine ancak bu bilinçle ulaştırabiliriz.

 

            Bu duygu ve düşüncelerle bağımsız Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ü ve vatanımız uğrunda canını feda etmiş kahramanlarımızı saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.