ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet?in 8 - 9 Haziran 2013 Tarihlerinde Yapılacak Olan "Seviye Belirleme Sınavı? ile ?Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı? Mesajı

       "Seviye Belirleme Sınavı” ile “Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı”na girecek olan en değerli varlıklarımıza kalbi duygularımla başarılar diler; kendilerine hiçbir emeğini esirgemeyen öğretmenlerini ve fedakârlıktan kaçınmayan velilerimizi de kutlar, onlara sonsuz teşekkür eder, sınava girecek bütün öğrencilerimize üstün başarılar dilerim.      
İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet?in 8 - 9 Haziran 2013 Tarihlerinde Yapılacak Olan

 

Ortaöğretim kurumlarına geçiş çerçevesinde 8. sınıflar için Seviye Belirleme Sınavı (SBS) 08 Haziran 2013 Cumartesi; 5.-6.-7.-9.-10. ve 11. sınıflar için Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) 09 Haziran 2013 tarihinde, Türkiye saatiyle saat 10.00’da Bakanlığımız Merkezi Sistem Sınavları Yönergesi hükümleri doğrultusunda ilimizde de uygulanacaktır.

Sınavların daha sağlıklı ve güvenli biçimde yapılabilmesi için İl Bölge Bina Yürütme Kurulu’nca gerekli tedbirler alınmıştır.

Emniyet Müdürlüğünce sınav yapılacak binalarda ve yakın çevresinde sınav öncesi, sınav süresi ve sınav sonrası için her türlü güvenlik önlemleri alınmıştır. Sınav mahallinde meydana gelebilecek olaylara anında müdahale etmek üzere belli noktalarda güvenlik birliklerinin bulunması ve hareket halindeki ekiplerin görev alması sağlanmıştır.

Adana Büyükşehir Belediyesince sınav yapılacak binaların çevresinde semt pazarı, oto pazarı, yol yapım-bakım ve onarım çalışmaları ile inşaat faaliyetlerine izin verilmeyecektir. Sınavdan bir gün öncesinde ve sınavın bitimine kadar korna sesi, düğün, nişan, sünnet gibi gürültü kirliliğine neden olabilecek aktiviteler engellenmiştir. 

Sağlık Müdürlüğünce sınav günü oluşabilecek acil durumlar için sağlık ekiplerinin hazır bulundurulacaktır.

Minibüsçüler ve Özel Halk Otobüsçüler Odası Başkanlığınca sınav günü öğrencilerin sınav merkezine zamanında ulaşabilmeleri için belediye ve özel halk otobüsleri ile minibüslerin erken saatte ve düzenli olarak çalışmaları konusunda tavsiye kararı alınmış olup araçların sınav öncesi ve süresince korna çalmaması konusunda şoförler bilgilendirilmiştir.

Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin sınavlarda daha başarılı olabilmeleri amacıyla tüm vatandaşlarımızın bu konuda daha duyarlı olmaları ve gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz.

“Seviye Belirleme Sınavı” ile “Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı”na girecek olan en değerli varlıklarımıza kalbi duygularımla başarılar diler; kendilerine hiçbir emeğini esirgemeyen öğretmenlerini ve fedakârlıktan kaçınmayan velilerimizi de kutlar, onlara sonsuz teşekkür eder, sınava girecek bütün öğrencilerimize üstün başarılar dilerim.

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.