ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali SELAMET´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali SELAMET´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali SELAMET´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Bugün, Büyük Millet Meclisinin açılışının 92. yılı olan, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1924 yılında bayram olarak kutlanmasına karar verilen ve 1929 yılında da çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınınız kutlu olsun.

 

23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yüce milletimiz ve bu yüce milletin soluklarına muhtaç insanlık için, iyiliklere, güzelliklere, huzura ve barışa vesile olması adına kutlu olsun.

 

Büyük Millet Meclisinin açılış tarihiyle birlikte egemenliğin milletin kalbine nakşedildiği mutlu bir an olan bu güne gelinen süreçte, milletimizin tarih sahnesinden silinmesi için o günden bu güne ne kadar planlar yapıldığını, büyük milletimizin bu planları nasıl bozduğunu ve bugün dünyanın en güçlü ülkeleri arasında nasıl yer aldığını, artık hepimiz, çok iyi biliyoruz.

 

O yıllardan bu güne, kutsal Anadolu toprakları üzerinde esen sert rüzgârları ve bu rüzgârların üzerimizde bıraktığı izleri unutmuş değiliz.

 

Bugün, Cumhuriyetimiz ve onun temel ilkelerinin koruyucuları olarak, Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında gelişmiş 10 büyük ülke arasına girme yolundaki hedefimize büyük bir emniyet ve güven içinde, kendimize olan olağanüstü güven ve enerjiyle hiç durmadan yürüyoruz.

 

Sevgili Öğrenciler,

 

Sizler büyüyeceksiniz. Siz büyüdükçe milletimiz gelişecek, siz büyüdükçe umutlar yeşerecek, siz büyüdükçe dünya büyüyecek. Dünyada akan kanı, damlayan gözyaşlarını, sizler dindireceksiniz. Gerçekleştireceğiniz büyük hedefler, en az sizler kadar, diğer insanların da hayatlarını güzelleştirecek, onlara huzur getirecektir. Bu nedenle, her biriniz, bu vatanın en kıymetli varlıkları ve paha biçilemez değerlerisiniz.

 

Unutmayınız ki, evrensel değerleri benimseyen ve özümseyen, bilgiye önem veren ve bilgi üreten, insana ve düşünceye saygı gösteren, ülke içindeki ve dünyadaki diğer olaylara karşı duyarlılık gösteren, hoşgörü, sevgi ve merhamet dolu bireyler, yalnızca kendi ülkesinin değil,  bütün dünyanın zenginliğidir. Ülkemizin neresinde yaşarsa yaşasınlar, hangi ülkede yaşarsa yaşasınlar, onların yüreklerindeki ışık, bütün insanlığı aydınlatacaktır.

 

İl Milli Eğitim Müdürü olarak şunu bilmenizi isterim ki,bütün il, ilçe, okul yöneticisi arkadaşlarım başta olmak bütün öğretmenlerimizin ve diğer çalışanlarımızın bu görevlerdeki varlık nedeni sizlersiniz. Sizlerin geleceğe daha iyi hazırlanması için varız.

 

Ülkemizin ihtiyaç duyduğu, bilgive kabiliyetler, toplumumuzun değerleri ile küresel rekabette ihtiyaç duyacağınız bilgi ve kabiliyetler açısından en üst düzeyde yetişmeniz için çaba gösteriyoruz.

 

Sadece sınav başarısına odaklanmak istemiyor,sizlerin hayatta başarılı olması için gayret ediyoruz. Hiç birinizin eğitime, okula erişmede engellenmesine, sorun yaşamasına, zorluklarla baş etmede yetersiz kalmasına, kısaca;yolda dökülüp kalmasınafırsat vermeyecek ve buna gönlümüz asla razı olmayacaktır.

 

Sevgili Öğrenciler,

Başöğretmenimiz Büyük Atatürk’ün sizlere olan şu hitabını hiç unutmayınız.

 

“Küçük hanımlar, küçük beyler!

 

Sizler, hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.”

 

Bugünün heyecanını kalbinin derinliklerinde yaşayan ve ülkemizin yedi iklim coğrafyasındaki en değerli desenleri olan bütün çocuklarımızın Bayramını en içten dileklerimle, aydınlık ve umut dolu yarınlar temenni ediyorum.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.