ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar Laboratuvar Sınıflarının Açılışını Yaptı

  Vali Ziya Paşa Anadolu Lisesi’nin Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarı ve Görsel Sanatlar Atölyesinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar Laboratuvar Sınıflarının Açılışını Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar Laboratuvar Sınıflarının Açılışını Yaptı 

Vali Ziya Paşa Anadolu Lisesi’nin Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarı ve Görsel Sanatlar Atölyesinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. 

Okul yönetimi ve velilerin işbirliği ile yaptırılan laboratuvar ve görsel sanatlar atölyesi öğrencilerin, büyük bir sevinç ve heyecan yaşamasına neden oldu.

 Vali Ziya Paşa Anadolu Lisesinin bahçesinde yapılan törene, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kılınç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin yansıra öğretmenler ile öğrenciler katıldı.   

Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet Emin Gül, okullarının 2013-2014 eğitim öğretim yılında faaliyete başladığının altını çizerek, okulun mevcut durumu ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Gül, “okulumuz dezavantajlı bir bölgede, bizlerde bazı çalışmalar yaparak ve fedakârlık yaparak avantajlı hale getirmek için çabalıyoruz. Bizlere düşen öğrencilerimize en iyi hizmeti vermek ve elimizden geldiğince en iyi imkânı sunmak” dedi. 

İlimizde ve ülkemizde eğitime erişmek için herhangi bir problemin olmadığını vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar ise “Her yönüyle geliştirilmesi ve niteliğin arttırılması gerekir.” dedi. 

“Ciddi şekilde okul ve derslik yaptırıyoruz” 

Akpınar, “İlimizde derslik sayısı 13.500’dür. Son iki yılda 1500 derslik yapılmıştır. Bugün ciddi şekilde ilimizde okul ve derslik yaptırıyoruz. Okullarımızın fiziki anlamda niteliğini ve kalitesini elbirliği ile arttırmamız gerekiyor.” dedi. 

Okul müdürlerine de seslenen Akpınar, “okullarımızda nitelikli kaliteli bir eğitim yapılabilmesi için tertibi, düzeni, temizliği, disiplini, olmasını sağlamamız lazım.” dedi. 

Öğrencilere bir de tavsiyede bulunan Akpınar, ”Belki okulda öğrendiğiniz her şeyi unutacaksınız fakat laboratuvardaki yapmış olduğunuz bir deneyi,  kütüphaneden alıp okuduğunuz kitaptaki bir sözü, inanın bana unutmayacaksınız. Belki de hayatınızda buradan kazandığınız herhangi bir şeyi yaşayacaksınız bu fırsatları iyi değerlendirmenizi istiyorum.” dedi. 

Eğitim-öğretim kalitesini daha üst seviyelere ve takım ruhu içerisinde taşıyacaklarını hatırlatan Akpınar, toplam kalite ruhunu, stratejik amaç ve hedefler doğrultusunda eğitimci duyarlılığı ve bakış açısıyla farkındalık oluşturarak örnek bir konuma getireceklerini söyledi. 

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar ve beraberindeki heyet, sıcak ve coşkulu bir ortamda Görsel Sanatlar Atölyesi ve Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvar sınıflarının açılışını yaptı. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, ilk bilimsel deneylerini sergileyen öğrencileri izleyerek kısa bir süre ayakta onlarla sohbet etti.   

Açılış programı toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.