ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınarın 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınarın 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Sonu Mesajı

              2014-2015 Eğitim Öğretim yılı 1. yarıyıl sonuna gelmiş bulunmaktayız. 

              Değerli Öğretmen Arkadaşlarım; 

1. yarıyılda göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyor ve teşekkür ediyorum. 2. yarıyılda da aynı heyecanla çalışacağınıza inancım tamdır. İlimizin eğitim-öğretim başarısının artması ve öğrenci merkezli eğitim anlayışı ancak sizlerin sayesinde mümkün olabilecektir. 21. Yüzyıl ile birlikte eğitimin değişen gereksinimlerine ayak uydurmak ve öğrencilerinizi de bu doğrultuda yetiştirebilmek zorlu bir süreçtir. Bu süreçte sağladığınız mesleki gelişim ve öğrencileriniz için sarf ettiğiniz gayret için ayrıca teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz dönem içerisinde gerek eğitim sistemimizde yaşanan değişimleri takip ederek uygulamalarınıza yansıtmanız gerek ise kimi zaman yaşadığınız problemlere aldırış etmeden gösterdiğiniz üstün gayretlerin maddi bir karşılığı henüz bulunmamıştır, Biliniz ki, bizler; sizin hep yanınızda, sizinle omuz omuza olacağız. 

Değerli Veliler; 

Çocuklar bizim hayattaki en değerli varlıklarımız. Onlar için ne kadar çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu biliyoruz. Onların iyi bir eğitim almaları ve gelecek için sağlam adım atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir. Bunun için İlimizde genelinde tüm çocuklarımızın eğitimde fırsat ve imkân eşitliğinden yararlanmalarını sağlamak için eğitime erişim ve eğitimde kalitenin artırılması amacıyla AR-GE Birimimiz tarafından geliştirilen “Okul Tabanlı Değerlendirme, Akredite ve Kalite” sistemi çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Her öğrencimizi kendi evlatlarımız gibi kabul edip onların eğitimi için her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz. 

Bugün 2014-2015 eğitim-öğretim 1. döneminin sonuna geldik ve çocuklarımız karne heyecanı yaşıyorlar. Çocuğunuzun sürekli olarak başarısız yönlerini görüp eleştirmek yerine, başarılı olduğu alanlarını da görüp takdir etmeliyiz. En başarısız görünen çocukta bile takdir edilecek yönlerin bulunacağını unutmayın. Çocuk bu şekilde başarı için daha çok hırslanır. Çocuğunuzu başkalarıyla kıyaslamayın, çünkü her çocuğun kişiliği, yetenekleri ve özellikleri birbirinden farklıdır. Kıyaslayarak ve aşağılayarak başarıyı artırmamız mümkün değildir. Asıl önemli olan onların bireysel farklılıklarının farkına vararak desteğimizi devam ettirmemizdir. Bu nedenle onları çalışmaya teşvik etmek, dersteki başarı durumu çok iyi olmayanları cesaretlendirmek, başarılı olanları ise bu şekilde devam etmeleri için pekiştirmek gerekir. Sizlerin bu kutsal görevinizde hep yanınızda olduğumuzu bilmenizi ve tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu günler geçirmenizi diliyorum. 

 Sevgili öğrenciler, 

1. yarıyıl sonunda ara karnenizi almış olacaksınız. Sizlerin başarıları bizleri her zaman gururlandırıyor. Bizim size olan inancımız çok büyüktür. Tatil döneminde öncelikle dinlenmenizi ve bunun yanında kitap okuma, çeşitli sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunma gibi etkinliklerle kendinizi geliştirecek aktivitelerde bulunmanızı ve böylelikle 2. yarıyıla umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyorum. Tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.