ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Bugün halk iradesinin ülkenin kaderine hükmettiği, hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun belirlendiği günün yıldönümüdür. 95. yılını kutladığımız bu günde milletçe duyduğumuz gurur ve mutluluk çok büyüktür
İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı 

Bugün halk iradesinin ülkenin kaderine hükmettiği, hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun belirlendiği günün yıldönümüdür. 95. yılını kutladığımız bu günde milletçe duyduğumuz gurur ve mutluluk çok büyüktür. 

Türk Milletini bağımsızlığa götürecek yolun ilk adımını oluşturan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan günü, Büyük Önder ATATÜRK tarafından dünyada örneği olmayan anlamlı bir gün olarak geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir.    

            Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK; “Büyük Millet Meclisi, Türk Milletinin yüzyıllardır süren arayışlarının özeti ve onun kendi kendini yönetme bilincinin canlı simgesidir. Türk Milleti, alın yazısını Büyük Millet Meclisinin eline bıraktığı günden başlayarak, karanlıkları sıyırıp kaldırmış ve umutları boğan yıkımlardan, milletlerin gözlerini kamaştıran güneşler ve zaferler çıkarmıştır.” diyerek Milli Egemenliğe verdiği öneme işaret etmiştir.  

            Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; ilk milli bayramımız olmasının yanında, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olmasıyla da bizleri onurlandırmaktadır. 

            Bu bayram, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti´nin temellerinin atıldığı, egemenliğin ilan edildiği anlamlı bir gün; diğer taraftan yarının liderleri, geleceğin güvencesi çocuklar için bir şenliktir.

 

            Sevgili Çocuklar, 

            Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun ve Ulusal Egemenliğimize kavuşmamızın 95. Yıldönümünü yine büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bu anlamlı bayramı, Türk Milletinin kurtuluşunu hazırlayan ilk emrin verildiği Adana ilimizde kutlamak ayrı bir onur ve gurur vesilesidir.

 

            Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepinize kutlu olsun. 

            Sizlerden en önemli beklentimiz; çok çalışarak, çok okuyarak kendinizi her bakımdan geliştirmenizdir. İnanıyor ve güveniyoruz ki her biriniz temel insani ve ahlaki değerlerle donanmış, araştırma, sorgulama, eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerileri gelişmiş, hayat boyu öğrenen, insan haklarına saygılı, yeniliğe ve değişime açık bireyler olarak ülkemizi çağdaş uygarlıkların üzerine taşıyacaksınız. 

            Yüzünüz her zaman geleceğe, değişime, yeniliğe doğru olsun. Ama attığınız her adımda, bağımsızlık savaşı veren bu toprağın insanlarının bağımsızlıkları için gözlerini hiç kırpmadan ölüme gittiğini ve her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanan bu topraklarda size düşenin ülkemizi güzel ve aydınlık yarınlara taşımak için birlik, barış ve kardeşlik içinde çalışmak olduğunu unutmayınız. 23 Nisanın anlamını kavrayarak, size emanet edilen ulusal egemenliğe ve bağımsızlığa büyük bir bilinçle sahip çıkmalısınız. 

            Bugün; sizler dünya çocuklarıyla beraber dünyaya sevgi, barış ve kardeşlik mesajları verebiliyorsanız, bu durumu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında verilen mücadeleye borçlusunuz. 

            Milletimizin güven ve desteği ile her zaman başarılı olacağınıza yürekten inanıyor, sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyorum. 

            Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyorum. 

            Bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve tüm milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.