ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüzün Ders Yılı Sonu Mesajı

          Bugün, 12 yıllık zorunlu eğitimin ilk yılını çok ciddi bir sorun yaşamadan, huzurlu ve mutlu bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız. Bugün bazı öğrencilerimiz için ayrılık vakti. Bunun hüznünü hep birlikte yaşıyoruz ama mezun olan öğrencilerimizin bir üst öğrenime devam edecek olmaları, hüznümüzü biraz olsun hafifletmektedir
İl Milli Eğitim Müdürümüzün Ders Yılı Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüzün Ders Yılı Sonu Mesajı

 

Sevgili Öğrenciler,

Değerli Öğretmenler,

Bugün, 12 yıllık zorunlu eğitimin ilk yılını çok ciddi bir sorun yaşamadan, huzurlu ve mutlu bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız. Bugün bazı öğrencilerimiz için ayrılık vakti. Bunun hüznünü hep birlikte yaşıyoruz ama mezun olan öğrencilerimizin bir üst öğrenime devam edecek olmaları, hüznümüzü biraz olsun hafifletmektedir.

Sevgili Öğrenciler,

Başarı, öncelikle kendimizi değiştirmekle başlar. Kendisini değiştiremeyen başkalarını asla değiştiremez. Bu konuda sizinle şu öyküyü paylaşmak isterim. “Gençlik yıllarımda dünyayı değiştirmek istemiştim. Ne var ki dünyayı değiştirmenin çok zor olduğunu gördüm ve bu yüzden milletimi değiştirmeye çalıştım. Milletimi değiştiremeyeceğimi anlayınca yaşadığım şehri değiştirmeye diktim gözlerimi. Bir vakit sonra şehrimizi de değiştiremeyeceğimi anladım ve ailemi değiştirmeye karar verdim. Bu kadar geçen zamandan sonra şunu çok iyi anladım ki değiştirebileceğim tek şey kendimim. Bunca zaman, kendimi değiştirmiş olsaydım eğer, ailemi de etkileyebilirdim. Ben ve ailem de yaşadığımız şehri etkileyebilirdi. Şehrin etkisi milletimizi değiştirir, milletimiz de dünyaya yön verebilirdi.”

Sevgili Öğrenciler,

En büyük başarı, insanlık tarihine geçmek değil, insanlık tarihinde yaptığımız iyi, güzel ve hayırlı işlerle kalıcı olmaktır. İnsanlığın birlik, beraberlik, huzur ve güven içinde sağlıklı ve mutlu yaşaması için planlanan çalışmalarımızda hedefe ulaşmaktır. 2023 ve 2071 yılları için koyduğumuz hedeflere ulaşmaktır. Hedefe ulaşmanın sırrı ise, önce inanmaktır. İnandığımız yolda hiç durmadan yürümektir, koşmaktır. Bu konuda ayağımıza takılan çelmeler karşısında sürçmeden, bütün engellemelere takılıp kalmadan engelleri aşıp koşmak ve hedefe varmaktır. Sizlerin, bu konuda üzerinize düşenleri yaptığınızdan eminim.  Dinlenmeyi hak ettiniz. Size iyi tatiller diliyorum. Ama sınava girecek öğrencilerimiz de var. Bu öğrencilerimize de üstün başarılar diliyorum. 

Çok Değerli Öğretmenler,

Çocuklarımızı geleceğe hazırlama konusunda büyük emek verdiniz, fedakârlık yaptınız. Kâh sabahın erken saatlerinde yollara düştünüz, kâh çocuklarınız, evde dört gözle sizi beklerken, akşamın geç saatlerine kadar siz okullardaydınız, öğrencilerinizin evlerinde ziyaretteydiniz. Bu tatlı koşturmaca nihayet sona erdi. Bunun burukluğunu yaşadığınızın farkındayım. Zira her şey öğrencilerimizle birlikte güzeldi. Öğrencilerimizin olduğu her yerde daha güzel esiyordu rüzgâr, daha güzel ötüyordu kuşlar, cıvıl cıvıldı okullar. Bizler büyük bir aşkla, büyük bir iştiyakla gelecek yılı bekleyeceğiz. Bir müddet dinlendikten sonra, gelecek yılı daha verimli, daha etkili geçirebilmek için büyük bir enerji depolayacağız, gelecek yılı planlayacağız. Tatili hak eden çok değerli öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum. 

Bu vesileyle, büyük bir özveriyle, fedakârlıkla 2012-2013 ders yılının -12 yıllık zorunlu eğitimin ilk yılında- sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında büyük emeği geçen çok değerli öğretmenlerimizi, eğitim yöneticilerimizi ve velilerimizi kutluyor, verdikleri destek için teşekkür ediyorum.

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.