ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Ders Zili Minikler İçin Çaldı

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, anaokulu ve ilkokul birinci sınıfa başlayacak öğrenciler için ilk ders zilini Gönül Ferhat Baykara İlköğretim Okulu´nda çaldı.
İlk Ders Zili Minikler İçin Çaldı

uİlk Ders Zili Minikler İçin Çaldı 

          İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, anaokulu ve ilkokul birinci sınıfa başlayacak öğrenciler için ilk ders zilini Gönül Ferhat Baykara İlköğretim Okulu´nda çaldı. 

          İl Milli Eğitim Müdürümüz, burada yaptığı konuşmada,  “ Yeni eğitim öğretim yılının velilere hayırlı olması temennisinde bulundu. Bu yıl yenilenmiş bir sistem ile eğitim öğretim yılına başlandığını ifade etti.

          Okula ilk adımlarını atan çocuklara, “  Korkmayın, endişelenmeyin´ diye seslenen Müdürümüz, "Öğretmenleriniz de anne babalarınız kadar sizleri çok sevecek. Eğlenerek ve oyun oynayarak öğreneceklerini dile getirdi. Sınıfları tek tek gezip öğrencilerle yakından ilgilenen Müdürümüz, bazı öğrencilere de şarkılar söyletti. Başarıya odaklandıklarını ve 22 bin öğretmen ile 7 gün 24 saat çalışmaya azmettiklerini dile getiren Müdürümüz, sorumluluklarının bilincinde olduklarının altını çizdi. Müdürümüz, "Hedefimiz, bugün birinci sınıfa başlayan bütün öğrencilerin 4+4+4, 12 yıllık zorunlu eğitimde yolda kalmadan hepsinin zorunlu eğitimini tamamlamaları ve inşallah üniversiteye, istedikleri üniversitelere yerleşmelerini sağlamak, bunları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır. Bakanlığımızın temel hedefleri açısından çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu, çocuklarımız için gelecekte lazım olan, bireysel ihtiyaçlarını, becerilerini geliştirmek, onların kendi ihtiyaçlarını giderebilecek yeterliliklere sahip olmasını sağlamak, ülkemizin, milletimizin değerleriyle bezenmiş, benimsemiş, özümsemiş bir şekilde onların yetişmesini sağlamak, yine öğrencilerimizin küresel dünyada, küresel rekabet edebilecek bir yeterlilikle yetişmelerini sağlamaktır. Sizleri çok seviyorum her zaman yanınızdayım bir sıkıntınız olursa sizlere her türlü yardıma ve desteğe hazırım ” dedi.

yı

yı

yı

yı

yıyıyıyıyıyıuuuu

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.