ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnsan ve Başarı Odaklı Olmalıyız

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet,  müdür yardımcıları ve şube müdürleri eşliğinde İmamoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
İnsan ve Başarı Odaklı Olmalıyız

 

 

İnsan ve Başarı Odaklı Olmalıyız 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet,  müdür yardımcıları ve şube müdürleri eşliğinde İmamoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti. 

İmamoğlu Kaymakamı Savaş Ünlü ve İmamoğlu Belediye Başkanı Kadir Altunköse’yi  makamlarında  ziyaret ederek ilçenin sosyal, ekonomik ve kültürel durumuyla ilgili bilgiler aldı. İmamoğlu’nun   fiziksel şartları ve eğitim öğretim başarısıyla yakından ilgilenen Müdürümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acar’ın  İmamoğlu Lisesi toplantı salonunda brifing sunumu ile ilçenin mevcut taşımalı eğitim, öğrenci durumu, ilçe nüfusu, okul sayısı, öğretmen normu hakkında bilgi edindi.

Bütün öğrencilerin eğitim ve sağlık ihtiyaçlarının mevcut imkânlarla karşılanabilmesini takdirle karşılayan Müdürümüz toplantıda bulunan yöneticilere "Size ihtiyacımız var.Tüm bu öğrencilerimizin geleceğini birlikte planlıyoruz, insan ve başarı odaklı olmalıyız. Her okul akademik başarısını tartmalıdır.  Geçen yıl neredeydik,  bu yıl neredeyiz. Hedeflerimize ulaşabildikmi? Hedeflerimize ulaşmada engel varsa bunlar nelerdir. Hedeflerimizi başardıysak gelecek için neler yapabiliriz, yeni hedeflerimiz neler olmalıdır? Bütün enerjimizi geleceğimiz olan çocuklara vermeliyiz feda edilecek bir tane bile öğrencimiz yok. Bizim  42.000 öğrencimiz var ve biz bu yıl  12.sınıftan hepsini mezun etmek istiyoruz." dedi.

Konuşmasının devamında intihar olaylarına değinen müdürümüz, öğrenci intiharlarını önleyebilmek için öğretmenlerimizin veli ziyaretleri gerçekleştirerek çocukların dertleri ile yakından ilgilenmelerini istedi. Çocukların eğitimden daha iyi istifade edebilmesi adına ne gibi çalışmalar yapıldığı hakkında bilgiler alarak değerlendirmelerde bulundu. 

İlçenin eğitim öğretim durumunu yerinde görüp değerlendirmek üzere  İmamoğlu  Anadolu Lisesi, Yunus Emre Anaokulu,  İmamoğlu Mesleki ve Teknik Eğitim-Halk Eğitim Merkezi, İmam Hatip Ortaokulu, İmam Hatip Lisesi,  Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Mehmet Akif İlköğretim Okulunu, Fatih Yatılı Bölge Okulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz  Mehmet Ali Selamet, okulların fiziksel ve akademik durumları hakkında bilgi edindi.”  toplantıya katılan tüm okul müdürlerine teşekkür ederek toplantıyı sona erdirdi.

 

İnsan ve Başarı Odaklı Olmalıyızİnsan ve Başarı Odaklı Olmalıyızİnsan ve Başarı Odaklı Olmalıyızİnsan ve Başarı Odaklı Olmalıyızİnsan ve Başarı Odaklı Olmalıyızİnsan ve Başarı Odaklı Olmalıyız

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.