ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşımız’ın Kabulünün 92.yıl Dönümü Kutlandı

  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından İstiklal Marşımız’ın kabulünün 92. yıl dönümü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy´u anma günü düzenlenen törenle kutlandı.
İstiklal Marşımız’ın Kabulünün 92.yıl Dönümü Kutlandı

İstiklal Marşımız’ın kabulünün 92.yıl dönümü Kutlandı

          İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından İstiklal Marşımız’ın kabulünün 92. yıl dönümü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy´u anma günü  düzenlenen törenle kutlandı.


          İstiklal Marşı´nın kabulünün 92. yılı Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonun´da düzenlendi kutlama törenine Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet ile askeri erkanın yanı sıra öğretmen ve öğrenciler katıldı.

          Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan törende, Remzi Oğuz Arık İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından "İstiklali Yazanlar" adlı piyes sahnelendi.

          İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz’ün düzenlediği "İstiklal Marşı´nı En Güzel Ben Okurum" yarışmasında birinci olan Kozan Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu öğrencilerinden Buket Topak İstiklal Marşı´nı okudu.

          Vatan ve bayrak sevgisinin vurgulandığı törende, şehitlerin canlarını feda etmesiyle elde edilen bağımsızlığı koruma azmi bir kez daha dile getirilirken, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´un yaşamı, yüksek manevi kişiliği ve vatanseverliği anlatıldı.

          Kutlama töreni Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş’un düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödül vermesiyle son buldu.

tuylt

tuylt

tuylt

tuylt

tuylt

tuylt

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.