ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İyi Bir Eğitim İçin Müdürlerimiz Kaynak Üretmeli

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet,okul idareci ve öğretmenlerinin motivasyonlarını yükseltmek, performansı ve başarıyı arttırmak, okuldaki eksiklikleri yerinde görüp değerlendirmek maksadıyla Ceyhan ilçesindeki Okuları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
İyi Bir Eğitim İçin Müdürlerimiz Kaynak Üretmeli

İyi Bir Eğitim İçin Müdürlerimiz Kaynak Üretmeli        

          İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet,okul idareci ve öğretmenlerinin motivasyonlarını yükseltmek, performansı ve başarıyı arttırmak, okuldaki eksiklikleri yerinde görüp değerlendirmek maksadıyla Ceyhan ilçesindeki Sarısakal İlköğretim Okulu, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Cengiz Topel İlköğretim Okulu,Dumlu Pınar İlköğretim Okulu,Polis Amca Anaokulu,Şerife Topal Anaokulu, Kasım Garipoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 

         Okul ziyaretlerine İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Hediye Titiz, Ali Bilgiç, Selma Koyuncu ve Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yaylacı katıldılar.

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmasında, sizlere çok şey borçluyuz. Zira öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan birinci derecede sizlersiniz.Öğrencilerimize daha iyi, daha rahat, daha nitelikli bir eğitim alabilmelerini sağlamak amacıyla sizlere ortamlar hazırlamak, önünüzdeki engelleri kaldırmak, sizlere destek olmaktır,dedi.

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet ayrıca, öğretmenlerimizin öz güvenli ve cesaretli olmalarını istiyoruz. Her öğretmenimizin uygulamayı isteme hakkı vardır. Okullarımızda çok güzel faaliyetler yapılıyor.Bu faaliyetleri görebilmemiz için okullarımıza gitmemiz gerekiyor. Rol model olarak topluma sunabileceğimiz çalıkuşlarımız çok ama arayıp bulmak lazım. Bizler de bu amaçla sizleri ziyaret ediyoruz.

         On iki yıllık zorunlu eğitime geçme konusuna da değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet,“Zorunlu eğitime sorunsuz olarak geçtiysek öncelikle öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, velilerimize, öğrencilerimize, il yöneticilerimize ve kamuoyundaki mülki idari amirlerimize borçluyuz.” dedi.

         İl müdürümüz ayrıca milli eğitim müdürlüğümüz ve sağlık müdürlüğümüzün ortaklaşa düzenlediği “Temiz Eller Sağlıklı Geleceğimiz” projesinden bahsederek bu konu ile ilgili öğretmenlerimize ve öğrencilerimize eğitimler verildiğini,tuvaletinde sabunluğu veya peçetesi olmayan okullarımıza sponsorlar vasıtası ile kaynak üretilmeye çalışıldığını belirtti.

         İl müdürümüz,“İmkanlar dahilinde kaynaklarımızı okullarımıza aktarmaya çalışıyoruz. Önceliğimizi derslik yapımına verdik. Küçük sorunları okul yöneticilerimiz kendi içlerinde çözebilir diye düşünüyoruz. Okul yöneticilerimizin liderlik kapasitelerini geliştirmelerini bekliyoruz. Yani herkesten 1 TL istesinler demiyoruz. Ama bu işe destek olabilecek birkaç kişi ile kaynak üretmelerini bekliyoruz. Yapılmıyor diyemeyiz.Yapılmayan yer varsa eksik kalan yer varsa bizler yapacağız.” dedi.

fhlf

fhlf

fhlf

fhlf

fhlf

fhlf

fhlffhlf

         

              

              

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.