ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kalemim Kalemin Olsun Feke İlçesi’nde İhtiyaç Sahibi öğrencilerle buluştu.

“Kalemim Kalemin olsun Projesi çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali SELAMET, Feke İlçesi’nde Lütfiye Ayşe Baytok Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda düzenlenen törene katıldı.
Kalemim Kalemin Olsun Feke İlçesi’nde İhtiyaç Sahibi öğrencilerle buluştu.

Dağıtım töreninde bir konuşma yapan AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, ‘Kalemim Kalemin Olsun Projesi’nin Türkiye’de bu alanda yapılan ilk ve örnek proje olduğunu söyledi. Projenin Adana’da hayat bulması ve kısa sürede büyüyerek halk tarafından destek gördüğünü ifade eden Gürkan, “Bu proje bizi çok mutlu etmekle birlikte, büyük bir sorumluluk yüklemiştir” dedi. “Proje ile gençlerimizle minik yürekler arasında gönül köprüsü kurmak amaçlanmaktadır. Sınavdan çıkan genç arkadaşlarımızın vermiş olduğu kırtasiye malzemelerinin, Aladağ’da Feke’de veya Karataş’ta ihtiyaç sahibi bir minik kardeşine ulaşacağını bilmesi onu mutlu edeceği gibi, aynı şekilde öğrencilerimize ulaştırılan malzemenin, kendisini hiç tanımayan fakat küçükte olsa bir hediye vererek kendisini destekleyen ağabeyleri olduğunu bilmesi, bu öğrencilerimizi de fazlasıyla mutlu edeceğine inanıyorum. Şu an burada görmüş olduğum manzara, yanılmadığımızı, anlamlı ve güzel bir proje içerisinde olduğumuzu göstermektedir. Bu projeyi yürüten gençlerimizdir. Gözleri umutla parlayan, ülkem için neler yapabilirim diye çırpınan gençlerimizi gördükçe geleceğe dair umutlarımız artmaktadır. Şu an burada proje kapsamında dağıtılan hediyelerin maddi değerinden çok manevi değeri daha önemlidir. dedi.

Milletvekili Fatoş GÜRKAN’ ın yanı sıra, Feke Kaymakamı Mehmet  BALIKÇILAR, Adana Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet  ZENBİLCİ, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali SELAMET, Feke İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan KÜÇÜK ,  çok sayıda siyasi yetkili ile projenin büyümesine destek olan Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi üyeleri ve vatandaşlar katıldılar.

Tören ihtiyaç sahibi öğrencilere hediyelerinin verilmesi ile son buldu.

 

Kalemim Kalemin Olsun Feke İlçesi8217nde İhtiyaç Sahibi öğrencilerle buluştu.Kalemim Kalemin Olsun Feke İlçesi8217nde İhtiyaç Sahibi öğrencilerle buluştu.Kalemim Kalemin Olsun Feke İlçesi8217nde İhtiyaç Sahibi öğrencilerle buluştu.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.