ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaliteli İlçe, Kaliteli Eğitim Aladağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

  Torosların zirvesinde Adana´nın kırsal ilçelerinden Aladağ´da idealist ve başarılı eğitimcilerimizin çalışmaları göz dolduruyor.
Kaliteli İlçe, Kaliteli Eğitim Aladağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Kaliteli İlçe, Kaliteli Eğitim Aladağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

      Torosların zirvesinde Adana´nın kırsal ilçelerinden Aladağ´da idealist ve başarılı eğitimcilerimizin çalışmaları göz dolduruyor. 2012 yılında  MEB TKY Uygulamaları kapsamında Türkiye üçüncüsü olan bu ilçemiz, bu yıl da gerçekleştirdiği faaliyetlerle adından söz ettiriyor. SBS sıralamasından Adana´nın 15 ilçesi arasında sonuncu sırada olan ilçemiz, eğitimcilerin özverili çalışması sonucu 5. sıraya yükselmiş. SODES, Çukurova Kalkınma Ajansı ve SOYADA´ya kabul ettirdikleri 5 proje ile her okula oyun parkı, ilçeye bir gençlik merkezi kazandırmış ve öğrencilerine yönelik düzenledikleri gezilerle öğrencilerin ufuklarını genişletmişler. Kullanılamaz durumda olan okulların tadilatlarını tamamen hibelerle yapmış ve ardından öğrenci ve öğretmenlerinin katkıları ile DÜŞLER adlı bir dergi çıkarmışlar.

      Tüm bu çalışmalar bu yıl da meyvesini vermiş ve Aladağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü MEB TKY Uygulamaları Kapsamında Kurum kategorisinde Adana 1. olmuş ve Adana´yı Ankara´da temsil edecek ekip seçilmiştir. Ardından CAPITOL alışveriş merkezinin gerçekleştirdiği "Dilek Ağacı" projesini kendi ilçelerine çekerek toplam 1000 öğrencilerinin dileklerini gerçekleştirme sözü vermişlerdir. Proje alanında hayli yol kat eden ekip, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Dünya Sakatlar Derneği ile ortaklaşa olarak engelli öğrencilerin okula ulaşımını kolaylaştırmak için “Eğitim Engel Tanımaz” adlı projeyi hazırlayarak Çukurova Kalkınma Ajansı’na sunmuşlardır.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.