ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kozan 2 Haziran Ortaokulu, İnovasyon Türkiye Fuarı´nda

Ziyarette öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle gurur duyduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz, bu tür çalışmaların diğer öğretmen ve öğrencilerimize de örnek olması gerektiğini söyledi.
Kozan 2 Haziran Ortaokulu, İnovasyon Türkiye Fuarı´nda

Kozan 2 Haziran Ortaokulu, İnovasyon Türkiye Fuarı´nda

 

Kozan 2 Haziran Ortaokulu, Türkiye’de 24-27 Ekim 2013  tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Türk Patent Enstitüsü ve TÜBİTAK tarafından desteklenerek gerçekleştirilen, İNOVASYON TÜRKİYE FUARI’na katıldı.

         İNOVASYON TÜRKİYE FUARI’nda ilimizi başarıyla temsil eden Kozan 2 Haziran Ortaokulu,  ilimiz genelinde fuara katılan tek  okuldan biriydi. Açılışını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut  Kavranoğlu, Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Park Hang Sık, Norveç Bilim Konseyi Başkanı Arvid Hallén, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel  Altunbaşak,  Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan ile TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptı. Kalkınma ajansları, teknoparklar ve teknokentlerin  geniş katılımlarıyla destek verdiği fuarda Türk Patent Enstitüsü’nün, kendi havuzundan seçmiş olduğu yüzlerce buluşun sergilendiği 2. İnovasyon Türkiye, Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarı’nda merdiven çıkan bavul, otomatik karıştırıcı tencere, görüntü oynatabilen tepsi, otomatik çivili oto lastiği, kendinden ışık veren asfalt, bitlenmeyi engelleyen toka, kendini soğutan ısı yalıtımlı saksı, bebek yıkama cihazı, görme engelliler için oyuncak, anne sütlü emzik, kedi tuvaleti, çift kollu hareketli rimel, uzay koltuk gibi patenti alınmış 850  proje sergilendi.

        Fuarda ilimiz, Türk Patent Enstitüsü tarafından seçilen Kozan 2 Haziran Ortaokulu  Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Mine  Çelik, Nazife D.Y. Bayazıt  danışmanlığında hediyelik eşya tasarımları  ile temsil edildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu , TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan ile TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Aktif Fuarcılık Genel Müdürü Mustafa Çetin standımıza  ziyaret ederek, öğretmenlerimiz Mine  ÇELİK, Nazife D.Y.Bayazıt, öğrencilerimiz Ayşe Çetin, Beyza Karaömerlioğlu’nu tebrik etti.

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet,  fuarda ilimizi temsil eden Okul Müdürü İlyas Açıkgöz,  öğretmen ve öğrencileri makamında kabul etti.

 

        Ziyarette öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle gurur duyduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz, bu tür çalışmaların diğer öğretmen ve öğrencilerimize de örnek olması gerektiğini söyledi. Projelerle ilgili öğrencilerden bilgi alan ve onları tebrik eden Müdürümüz, danışman öğretmenlere, okul yöneticilerine ve velilere de desteklerinden dolayı teşekkür etti.Ziyarette öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle gurur duyduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz, bu tür çalışmaların diğer öğretmen ve öğrencilerimize de örnek olması gerektiğini söyledi
Ziyarette öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle gurur duyduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz, bu tür çalışmaların diğer öğretmen ve öğrencilerimize de örnek olması gerektiğini söylediZiyarette öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle gurur duyduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz, bu tür çalışmaların diğer öğretmen ve öğrencilerimize de örnek olması gerektiğini söylediZiyarette öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle gurur duyduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz, bu tür çalışmaların diğer öğretmen ve öğrencilerimize de örnek olması gerektiğini söylediZiyarette öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle gurur duyduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz, bu tür çalışmaların diğer öğretmen ve öğrencilerimize de örnek olması gerektiğini söylediZiyarette öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle gurur duyduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz, bu tür çalışmaların diğer öğretmen ve öğrencilerimize de örnek olması gerektiğini söylediZiyarette öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle gurur duyduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz, bu tür çalışmaların diğer öğretmen ve öğrencilerimize de örnek olması gerektiğini söylediZiyarette öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle gurur duyduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz, bu tür çalışmaların diğer öğretmen ve öğrencilerimize de örnek olması gerektiğini söylediZiyarette öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle gurur duyduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz, bu tür çalışmaların diğer öğretmen ve öğrencilerimize de örnek olması gerektiğini söyledi DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.