ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malazgirt Ortaokulu Öğrencileri Bilimin Işığında Yeteneklerini, Yaratıcılıklarını Ortaya Çıkardılar

Öğrencilerinin bir yıllık çalışmalarının yer aldığı “Bilim ve Sanat Şenliği” sergisinin açılışını İl Milli Eğitim Müdürümüz  Mehmet Ali Selamet  yaptı...
Malazgirt Ortaokulu Öğrencileri Bilimin Işığında Yeteneklerini, Yaratıcılıklarını Ortaya Çıkardılar

Malazgirt Ortaokulu Öğrencileri Bilimin Işığında Yeteneklerini, Yaratıcılıklarını Ortaya Çıkardılar

           Öğrencilerinin bir yıllık çalışmalarının yer aldığı “Bilim ve Sanat Şenliği” sergisinin açılışını İl Milli Eğitim Müdürümüz  Mehmet Ali Selamet  yaptı. Bilim ve Sanat Şenliği sergisinin açılışına İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet’in yanı sıra il milli eğitim şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

            Adana Malazgirt Ortaokulu salonunda açılan sergide Malazgirt Ortaokulu öğrencilerinin TÜBİTAK Bilim Fuarları kapsamında “4006 Türkiye Bilim ve Proje Fuarı” ve “Teknoloji Tasarım ile Görsel Sanatlar” derslerinde yapılan çalışmalar,  seçilen pilot okullarda TÜBİTAK destekli olarak gerçekleştirilen projeler (Tablet mi Yoksa Akıllı Telefonlar mı? Soğuk Füzyon, B12 Vitaminin Hafızaya Katkıları, Engelleri Engelsiz Yaşam, Kaybolmaya Yüz Tutmuş Değerlerimiz, Matematik ve Müzik, Veli ve Öğrenci Teknoloji ile Elele vb.)  görücüye çıkıyor. Serginin açılışını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, konuklarla birlikte sergiyi gezerek öğrencilerin yapmış olduğu projelerle ilgili bilgi aldı.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet ise yaptığı açıklamada, “Bu sergi ile beraber,  resim sergisinin açılmasında emeği geçen baştaAdana Malazgirt Ortaokulu müdürü olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bugün burada bir yıl boyunca öğrencilerimizin yapmış olduğu bir birinden güzel eserlerin yer aldığı serginin açılmasında bulunduğum için çok mutluyum. Bu sergide önemli olan öğrencilerimizin bilgi, yetenek ve ilgilerini keşfedebilmek. Ben bu serginin ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği stantlarda öğrenciler, yaptıkları projeler hakkında bilgi verdi.

4006 Türkiye Bilim Fuarı öğrencilerin hazırlamış olduğu müzik şöleninin ardından ikramlarla son buldu.

rftj

rftj

rftj

rftj

rftj

rftj

rftj

rftj

rftj

rftj

rftj

gre

gre

gre

gre

gre

gre

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.