ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merhum Öğretmen Erkan Keçeli´nin adı laboratuvarda yaşatılacak

Şehit İdari Ateşe Bora Süelkan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi´nde Çukurova Kalkınma Ajansı´nın (ÇKA) desteğiyle kurulan Oto Gövde Eğitim Laboratuvarına okulun eski öğretmenlerinden merhum Erkan Keçeli´nin adı verildi.
Merhum Öğretmen Erkan Keçeli´nin adı laboratuvarda yaşatılacak

Şehit İdari Ateşe Bora Süelkan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi´nde Çukurova Kalkınma Ajansı´nın (ÇKA) desteğiyle kurulan "Oto Gövde Eğitim Laboratuvarı"na okulun eski öğretmenlerinden merhum Erkan Keçeli´nin adı verildi.

   Laboratuvarın açılışı nedeniyle okulda düzenlenen törene Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök ve merhum öğretmen Erkan Keçeli´nin ailesi katıldı.
 
      Açılışta konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, hayırlı olsun dileğinde bulundu, teknik ve mesleki eğitimde Adana´yı daha iyi yerlere getirmek gerektiğini vurguladı. Bu konuda herkese görev düştüğünü anlatan Vali Coş, "Buradaki öğrenciler en iyi teknik elemanlar olarak yetişmeli. En iyi teknik elemanlar Adana´dan çıkmalı. Bu laboratuvar da bu amaca hizmet edecektir" dedi.

   ÇKA Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak da, 2006 yılında kurulan ajansın 2008 yılından itibaren KOBİ´lere, kamu kurumlarına ve sivil toplum örgütlerine verdiği desteği anlattı.

   Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet ise bilginin hızla geliştiği dünyada ülkemizin bunun gerisinde kalamayacağını söyledi. Adana´nın mesleki ve teknik eğitimde Türkiye´nin biraz gerisinde olduğunu belirten Selamet, bu durumu düzeltmek zorunda olduklarını bildirdi.

Okul Müdürü Mehmet Sarı da, laboratuvarın 2012-13 döneminde 16 öğrenci ile eğitime başlayacağını ve otomatik sektörünün ihtiyacı olan nitelikli elemanları yetiştireceğini vurguladı. Mehmet Sarı laboratuvarın kurulmasında desteği olan kişi ve kurumlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından laboratuvarın açılışı yapıldı. Açılış Vali Coş, Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve diğer davetlilerle birlikte merhum öğretmenin eşi Fatma Keçeli tarafından yapıldı.
 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.