ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleğe Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitim Semineri Verildi

  Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından mesleğe yeni atanan öğretmenlere "Uyum Eğitim Semineri" verildi.  
Mesleğe Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitim Semineri Verildi

Mesleğe Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitim Semineri Verildi

 

           Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından mesleğe yeni atanan öğretmenlere "Uyum Eğitim Semineri" verildi. 

           Yeni Öğretmenevi’nde verilen seminere Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve mesleğe yeni atanan öğretmenler katıldı. 

           Törende konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet “Saygıdeğer öğretmenler hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Sizler eğitim ailemize katıldınız. Aramıza hoş geldiniz. Sizleri bu vesileyle tebrik ediyorum, yeni görevinizde başarılar diliyorum hayırlı uğurlu olsun dileğinde bulundu. Öğretmenlik mesleğinin zorluğuna değinen müdürümüz ´´Göreve başladığınız yerlerde, ilde, ilçede,  hayal ettiğiniz fiziki şartları, eğitim ortamını veya çalışma şartlarını göremeyebilirsiniz. Mesela gittiğiniz yerlerde kalabalık sınıflar görebilirsiniz.´´ Şunu söylemek istiyorum, bütün bu zorluklara rağmen biz bu kaderi yenmeye yönelik çalışmayı yapacak tek ekibiz, eğitimden başka şansımız yok. İyi bir hizmetin, öğrencilere verilecek iyi bir eğitimin diğer unsuru da takım ruhu olmaktır. Türk eğitiminin kalitesini geliştirmek istiyorsak,  ele ele verip çok çalışmalıyız” dedi. 

           Törende konuşma yapan Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş konuşmasında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün "Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır" sözünü hatırlatarak öğretmenlerin görevlerini en iyi şekilde yerine getirip, geleceğin güvencesi olan çocukları en iyi şekilde yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı. 

           Öğretmenliğin sadece bir memuriyet olmadığını belirten Sayın Valimiz Hüseyin Avni  Coş, "Öğretmenliğin, memuriyetten öte çok farklı bir meslek olduğunun farkına varılıp, bu mesleğin bir aşk, bir sevda, bir heyecan olduğunun dikkate alınması halinde, çocuklarımız çok daha iyi yetişecek ve geleceğe daha donanımlı bir şekilde hazırlanacaktır. Bu çocuklarımızın yöneteceği ülke, yine Atatürk´ün hedeflediği; çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkacağı bir Türkiye olacaktır" dedi. 

           Bir takım maddi sorun ve sıkıntılar olabilir olabileceğini söyleyen Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş; "Tarihine dönüp geçmişe şöyle bir baktığımızda, öğretmenliğin para ile yapılmadığını, yapılamayacağını ya da tersinden söylersek; öğretmenlerin hakkının hiç bir paha ile değerlendirilemeyeceği gibi, ödenemeyeceğini de biliyoruz. Meslektaşlarınıza örnek olabilecek bir şevk ve heyecan ile gayret ederseniz inanıyorum ki, sizlerden beklenileni en iyi şekilde yerine getirmiş olacaksınız. Bu ülkeye ve bu millete, bu milletin çocuklarına karşı olan vazifenizi de yapmış olacaksınız" dedi. 

           Tören göreve yeni başlayan öğretmenlere verilen mini konserle son buldu.

 

wd

wdwd

wdwdwd

wd

h

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.