ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik Anasınıfı Öğrencilerinden Büyük Başarı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, İl’den İl’e eTwinning Projesi kapsamında düzenlenen poster yarışmasında birinci olan Anadolu Efes İlkokulu Anasınıfı Öğrencilerini makamında kabul etti. 
Minik Anasınıfı Öğrencilerinden Büyük Başarı

 Minik Anasınıfı Öğrencilerinden Büyük Başarı  

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, İl’den İl’e eTwinning Projesi kapsamında düzenlenen poster yarışmasında birinci olan Anadolu Efes İlkokulu Anasınıfı Öğrencilerini makamında kabul etti.   

 

Ziyarete, Anadolu Efes İlkokulu Okul Müdürü Erol Kararmaz ve Anasınıfı Öğretmeni Leyla Kılıç ile minik öğrenciler katıldılar. 

 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’den toplam 30 okulun katıldığı ve ilimizden de 3 okulun yer aldığı İl’den İl’e eTwinning Projesi kapsamında düzenlenen poster yarışmasına katılan Anadolu Efes İlkokulu Anasınıfı öğrencileri Türkiye geneli oylama ile birinci oldu. 

 

Avrupa Birliği’nce desteklenen  ve Türkiye’nin ilk Ulusal Projesi olma özelliği taşıyan İl’den İl’e eTwinning: iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b. yönelik bir platform sunmaktadır. 

 

Eylül ayında başlayan bu projede bir de maskot seçilmiş Teddy ve Meddy iki sevimli oyuncak ayı, projede yer alan okulların karşılıklı gezilmesi ile hem okulların hem de illerin tanıtılması fırsatı sunuyor. 

 

    eTwinning projesinin kapak fotoğrafının çalışmasını öğrencileri ile hazırlayan Anasınıfı Öğretmeni Leyla Kılıç, koordinatörlerimiz Mersin Toros Koleji ve Rize Anadolu Lisesidir. Projenin amacını anlatan Anasınıfı Öğretmeni Kılıç, bu proje ile çocuklarımızın ve okulumuzun etkinlikleri tanıtılıyor şu anda proje vesilesi ile birçok okul bizi ve ilimizi daha iyi tanıyor. Etkinliklerimiz göz önünde yaptığımız çalışmaların dergi ve gazetelerini çıkarttık. Çocuklar daha aktif, veliler çok daha ilgili bu da bizi mutlu ediyor şeklinde konuştu.   

 

    Bu tür çalışmaların çocuklarımız için önemli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, eTwinning projesi ile ilgili çalıştay düzenlenebileceğinin altını çizerek, biz özel sektör mantığı ile okullarımızın yaptığı güzel çalışmaların reklamını ve tanıtımını yapmazsak farkındalık yaratmış olmayız ifadelerine yer verdi.  

 

         Anasınıfı Öğretmeni Leyla Kılıç, kendilerini kabul eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’a başarıya ortak olduğu ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

          Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, öğrencilerle sohbet etmesinin ardından minik öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek başarılarının devamını diledi.

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.