ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Miniklerden

Miniklerden "Okuma Bayramı" Kutlaması
Miniklerden

 

Miniklerden "Okuma Bayramı" Kutlaması 

Merkez Yüreğir İlçesi´nde bulunan Semerkant İlkokulu 1-F Sınıf öğrencileri "Okuma Bayramı" etkinliği düzenledi. 

Okulun toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Ali Özkan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan 1-F sınıf öğretmeni Pınar Erdoğan, öğrencilerin "Okuma Bayramı"na uzun süredir hazırlandığını belirterek bu süre zarfında etkinliğe destek olan tüm velilere teşekkür etti. 

Okul Müdürü Mahmut Akyüz ise, yaptığı konuşmada okulun genel durumu hakkında bilgi vererek, 2012-2013 eğitim öğretim yılının öğretmenlerin katkılarıyla başarıyla geçtiğini söyledi. 

Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkan da, eğitim alanında amaçlarının Adana’yı plaka kodunda olduğu gibi bir numara yapmak için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. 

Vali Yardımcısı Özkan, "Biz genelde yıl sonu etkinliklerinden çok, okuma etkinliklerine katılmayı uygun görüyoruz. 2008-2012 yılları arasında Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın Eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan’ın başkanlığında yürütülen "Ana-Kız Okuldayız" projesi kapsamında iller arasında 67. sırada olan Adana yürütülen yoğun çalışmalar sonucunda 25. sıraya yükseldi. Amacımız, Adana’yı eğitim alanında plaka kodunda olduğu gibi birinciliğe taşımaktır." dedi. 

Açılış konuşmaların ardından Sınıf Öğretmeni Pınar Erdoğan ve Dans Öğretmeni Özlem Caner´in büyük fedakarlıklar göstererek "Okuma Bayramı" kutlamalarına hazırladığı 1-F Sınıfı öğrencileri Romen, İspanyol, Ateş Böceği ve Kanto oyunlarını profesyonel oyuncuları aratmayacak bir şekilde büyük ustalıkla sergiledi. 

İzleyiciler tarafından büyük alkış alan miniklerin gösterileri ve öğrencilerin bir yıllık çalışmalarının anlatıldığı sinevizyon gösterimi velileri oldukça duygulandırdı. 

"Okuma Bayramı" etkinliği tüm öğrencilerin protokol üyeleri tarafından madalya ile ödüllendirilmesiyle son buldu.

Merkez Yüreğir İlçesinde bulunan Semerkant İlkokulu 1-F Sınıf öğrencileri Okuma Bayramı etkinliği düzenledi.

Merkez Yüreğir İlçesinde bulunan Semerkant İlkokulu 1-F Sınıf öğrencileri Okuma Bayramı etkinliği düzenledi.

Merkez Yüreğir İlçesinde bulunan Semerkant İlkokulu 1-F Sınıf öğrencileri Okuma Bayramı etkinliği düzenledi.

 

 

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.