ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz’de Yeni Şube Müdürleri Görevlerine Başladılar

  Müdürlüğümüz’de Yeni Şube Müdürleri Görevlerine Başladılar
Müdürlüğümüz’de Yeni Şube Müdürleri Görevlerine Başladılar

  fyk

 

rhr

İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Metin Erduran

        Adana’nın Kozan ilçesinde doğdu. İlkokulu Hatay Erzin’de, ortaöğrenimini Adana Kozan’da tamamladı. Üniversiteyi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okudu. Aynı üniversitede Fen- Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2003 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na kurumlararası geçişle Rize Hasan Sağır Lisesi’ne atandı. Kahramanmaraş’ta ve Adana’da görev yaptı. 2009-2012 yılları arasında Yumurtalık ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürlüğü görevinde bulundu. Seyhan Sabancı Kız  Teknik ve Meslek Lisesi’nde Müdür Yardımcısı iken Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğüne şube müdürü olarak görevlendirildi. 

        Etkili İletişim Semineri, Proje Hazırlama Teknikleri,Stratejik Yönetin ve Planlama, Muhakkiklik Kursu, Dil ve Anlatım ile Türk Edebiyatı Dersi Öğretim Programlarını Tanıtma Semineri, Dil ve Anlatım Dersi Öğretim Yöntemleri Semineri, Yaratıcı Drama Sertifikası, Öğrenci Koçluğu Sertifikası, Etkili Eğitmenlik Sertifikası, Yönetici Koçluğu Sertifikası, Aile Koçluğu Serrtifikası, Diksiyon Sertifikası, Eğitimcinin Eğitimi Sertifikası, Liderlik Sertifikası,Endişe ile Başa Çıkma Semineri,Uzaktan Eğitim Yönetimi Semineri, İşaret Dili Sertifikası, Sunum Teknikleri ve Sunuculuk, Hızlı Okuma Teknikleri, Girişimcilik Kursu, Osmanlıca, Üstün Yetenekli Çocukların Eğitimi Seminerlerine katıldı.

        Yapmış olduğu çalışmalarından dolayı 1 başarı belgesi, 1 takdirname, 1 aylıkla ödüllendirme ve 5 teşekkür belgesi ile ödüllendirilmiştir.

Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şubesi başkan yardımcılığında bulundu.

       10 yıl Genç Adım dergisinin, daha sonra da Ayna ve Kırağı dergilerinin genel yayın yönetmenliğini yaptı. Birçok dergi ve gazetede denemeleri yayımlandı. Ulusal ve yerel düzeyde yapılan şiir ve kompozisyon yarışmalarında jüri görevlerinde bulundu.

        Rize ve Kahramanmaraş il genelinde düzenlenen birçok şiir ve kültür programlarının organizesinde görev aldı.

        2003 yılında Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğünce öğretmenler günü münasebetiyle öğretmenler arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında il birinciliği ödülü aldı.

        İngilizce ve Arapça bilen Metin Erduran halen Eğitim Yönetimi ve Denetimi Anabilim Dalında ikinci yüksek lisansını yapmaktadır.

 

tyı

İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Hediye Titiz

               Osmaniye’nin Kadirli İlçesi’nde doğdu. 1999 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. 2008-2009 yıllarında Çukurova Üniversitesi Yabancı Diller Eğitim Merkezi’nde (YADİM) İngilizce hazırlık eğitimi aldı. 2009-2012 yıllarında Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İlköğretim Anabilim Dalı´nda tezli yüksek lisans yaptı.

            Öğretmenlik hayatına Adana ili Yüreğir İlçesi Recep Ünlükurt İlköğretim Okulu´nda başladı. Ardından Yüreğir  Şehit Ali Gaffar Okkan İlköğretim Okulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yaptı. Ayrıca Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi Proje koordinasyon ekibinde görev aldı. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çukurova Üniversitesi’nde çeşitli kurs ve seminerlerde eğitim görevlisi olarak görev yaptı.

            Eğitim-öğretim alanında yaptığı çalışmalardan dolayı, Çukurova Üniversitesi tarafından 2 Teşekkür Belgesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 4 Teşekkür Belgesi, Yüreğir Kaymakamlığı Başarı Belgesi ve Takdirname ile ödüllendirildi.

Alanıyla ilgili olarak,

 • 07/2012  Öğrenmeyi Öğretme 2 Yaz Okulu Bilim Danışmanlığı Eğitimi, Tübitak – Aksaray Üniversitesi, Aksaray
 • 06/2012  Temel Eğitim Öğretmenlerinin Mesleki Gelişim Semineri, Adana
 • 01/2011  İlköğretim Kurumları Standartları (İKS) İl Eğitici Eğitimi Semineri, MEB İlköğretim Genel Müdürlüğü, Antalya
 • 05/2008  Özel Eğitim Semineri, Adana
 • 04/2008  Resim Dersi Eğitim Semineri, Adana
 • 02/2008  İnsan Hakları ve Vatandaşlık      Eğitimi Semineri, Adana
 • 12/2007  MTSK Sınav Sorumlusu Yetiştirme Kursu, Adana
 • 12/2007  Sınıf Yönetimi Semineri, Adana
 • 11/2007  Performans Değerlendirme Semineri, Adana
 • 10/2007  Drama Semineri, Adana
 • 09/2007  Kolaylaştırılmış Okuma Yazma  Öğretmen Eğitim Semineri, MEB , Adana
 • 11/2006  Etkili Takım Çalışması, Stres Yönetimi, Çatışma Yönetimi ve Eğitimde Drama Semineri, Adana
 • 10/2006  Sunum Yazılımları Kullanım Kursu, Adana
 • 06/2005  Program Tanıtım Semineri, Adana
 • 04/2004  Bilgisayar ve İnternet Kullanım Kursu, Adana
 • 05/2003  Satranç Kursu, Adana
 • 04/2003  Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Semineri, Adana
 • 01/2001  Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Olan Çocukların Tanımlanması Semineri, Adana eğitimlerine katılmıştır.

                          Adana İl Milli Eğitim şube müdürlüğü görevine 12.02.2013 tarihinde başladı. Hediye TİTİZ evli olup 2 çocuk annesidir.

 

khmth

İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ali Bilgiç

      1978 yılında Adana’nınYüreğir ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Seyhan İlkokulu’nda, ortaokul ve lise eğitimini Adana İmam Hatip Lisesi’nde gördü. 2002 yılında Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2007 yılında aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü Hadis Anabilim Dalı´nda tezli yüksek lisansını tamamladı. Ayrıca Adalet Meslek Yüksek Okulu bölümünde eğitimine devam etmektedir. 

      Öğretmenlik hayatına Diyarbakır Bağlar ilçesi Şehitlik Lisesi’nde öğretmen olarak başladı. Daha sonra Adana-Yüreğir ilçesi Sakıp Sabanci İlköğretim Okulu’nda öğretmen, Töbank İmam Hatip Ortaokulu´nda kurucu müdürü olarak görev aldı. 

      Eğitim-öğretim alanında, ergenlik, rehberlik, ilk yardım, bilgisayar, eğitim kalitesi ve yönetimi, çocukta başarıyı geliştirme ve davranışları düzenleme eğitimlerini aldı.(Ekibi Adana İl ikincisi olmuştur). Uzaktan eğitim semineri, lider öğretmen seminerlerine katılmış e-eğitim görevlisi olarak çalışmıştır. 

      Eğitim-öğretim alanındaki çalışmalarından dolayı Milli Eğitim ve Kaymakamlık tarafından teşekkür ve başarı belgeleri almıştır. Çeşitli seminer tezleri ve master tezi çalışmaları vardır. Ayrıca Adana İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği Kurucularından ve Başkan Yardımcısıdır. (ADİM-DER) 

      12.02.2013 tarihinde Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şubemüdürü olarak görevlendirilmiştir. Ali Bilgiç evil olup eşi Diyanet İşleri Başkanlığı’nda çalışmaktadır. 3 çocuk sahibidir. Arapça ve İngilizce bilmektedir.

 fgk

İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Selma Koyuncu

         Adana Şemsettin Mursaloğlu Lisesi’nden mezun oldu. Çukurova Üniversitesi İngilizce öğretmenliğini bitirdi. Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı’nda yaptı.

          Öğretmenlik hayatına Adana ili Solaklı Atatürk İlköğretim Okulu’nda başladı. Ardından Mithatpaşa İlköğretim Okulu’nda, Kiremithane Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde, Toki Şehit Ozan Onur İlgen Anadolu Lisesi’nde görev aldı.

           Eğitim-öğretim alanında yaptığı çalışmalardan dolayı 1 adet Takdir Belgesi almıştır.

            Alanıyla ilgili olarak,

 •  11/2011- 11/2012 İngilizce Dersi Öğretim Programları Yöntem ve Teknikleri
 •  09/2012 Etkileşimli Tahta Kullanım Semineri
 •  09/2007 Pratik İngilizce Eğitimi
 •  07/2012 Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanım Kursu
 •  12/2011 İntel Öğretmen Programı Temel Kursu Karma Eğitim Modeli
 •  ÇÜ İngiliz Dili Eğitimi European Language Portfolio Uygulamalı Eğitim eğitimlerine katılmıştır.

             Adana İl Milli Eğitim şube müdürlüğü görevine 12.02.2012 tarihinde başladı. Selma Koyuncu evlidir.

  

FGEWEG

İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ali Ataş

          Adana’nın Aladağ İlçesi’nde doğdu.  2000 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. 2012 yılında Mevlana Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans Bölümü´ne kayıt yaptırdı.

          Öğretmenlik hayatına Adana ili Çukurova İlçesi Şambayadı İlköğretim Okulu’nda başladı. Ardından Seyhan 19 Mayıs Lisesi Müdür Yardımcısı, Yüreğir Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı, Sofulu Lisesi Kurucu Müdürü, Seyhan 19 Mayıs Lisesi Müdür Başyardımcısı, Seyhan 19 Mayıs Lisesi Müdürü, Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni, TOKİ Şehit Ozan Onur İlgen Anadolu Lisesi Müdürü ve 75. Yıl Anadolu Lisesi Müdürü olarak görev yapmıştır.

           Eğitim –öğretim alanında yaptığı çalışmalardan dolayı Milli EğitimBakanlığı, Kaymakamlık ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince:

3 adet Teşekkürname, 2 adet Takdirname,  1 adet Aylıkla Ödül, 1 adet Başarı Belgesi almıştır.

           Alanıyla ilgili olarak,

 • 03/2012 Yönetici Eğitimi Semineri (Öğrenme ve Öğretmede Yeni Stratejiler), Adana
 • 04/2012 Yönetici Eğitimi Semineri (Gelecek Nasıl bir Öğretmen Bekliyor?), Adana
 • 05/2012 Yönetici Eğitimi Semineri (Değişimi Yönetmek), Adana
 • 06/2012 Yönetici Eğitimi Semineri (Yönetimde Başarı), Adana
 • 06/2012 Yönetici Eğitimi Semineri (Sorun Çözme Becerileri), Adana
 • 09/2012 Eğitimde FATİH Projesi Teknoloji ve Liderlik Formu Kursu, Adana
 • 06/2012 Uzaktan Eğitim Yöntemi, Adana
 • 05/2010 Eğitim Yönetimi Semineri, Merkezi
 • 06/2010 MEB-İntel Öğretmen Programı-Liderlik Forumu, Adana
 • 03/2005 Bilgisayar ve İnternet Kullanım Kursu, Adana eğitimlerine katılmıştır.

         Adana İl Milli Eğitim şube müdürlüğü görevine 12.02.2013 tarihinde başladı. Ali Ataş evli olup 2 çocuk babasıdır.

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.