ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nigahi Soykan İlköğretim Okulu Merkez İlçe Bazında İl Birincisi Oldu

Okulumuz,  Nigahi Soykan İlköğretim Okulu 2013 yılında okul içinde yapılan etkinliklerle, merkez ilçeler arasında en fazla faaliyet yaparak, il birincisi oldu. ADABİS’e (Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi Sistemleri) girilen faaliyet sayısına göre yapılan değerlendirmede, tüm ilçeler arasında 5. sırada yer alan okulumuz; merkez ilçeler sıralamasında ise ilk sırada yer aldı.
Nigahi Soykan İlköğretim Okulu Merkez İlçe Bazında İl Birincisi Oldu

 Nigahi Soykan İlköğretim Okulu Merkez İlçe Bazında İl Birincisi Oldu

            Okulumuz, Çukurova Nigahi Soykan İlköğretim Okulu 2013 yılında okul içinde yapılan etkinliklerle, merkez ilçeler arasında en fazla faaliyet yaparak, il birincisi oldu. ADABİS’e (Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi Sistemleri) girilen faaliyet sayısına göre yapılan değerlendirmede, tüm ilçeler arasında 5. sırada yer alan okulumuz; merkez ilçeler sıralamasında ise ilk sırada yer aldı.

            Okulumuz, 2013 yılında okul içinde yapılan etkinliklerle, merkez ilçeler arasında en fazla faaliyet yaparak, il birincisi oldu. ADABİS’e (Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi Sistemleri) girilen faaliyet sayısına göre yapılan değerlendirmede, tüm ilçeler arasında 5. sırada yer alan okulumuz; merkez ilçeler sıralamasında ise ilk sırada yer aldı.

             İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Ali Selamet, öğretmenevinde düzenlenen yemekte okulumuz personeli ile bir araya gelerek başarılarından dolayı tebrik etti.

            Okullarımızın başarısını sadece akademik başarının belirlemediğini, okulların çevreye kattığı bir sürü katma değer olduğunu söyleyen Selamet, “Bunların en başında da velisine öğrencisine, öğretmenine eğitim anlamında kattıklarıdır. Her şeyi sınav başarısına bağlamak doğru değildir. Her geçen gün yapılan çalışmalarla okullarımıza, okullarımızda görev yapan öğretmenlerimize olan ihtiyaç artıyor. Bu, bundan sonra da devam edecektir.” dedi.

            Selamet konuşmasını şöyle sürdürdü: “Okullarımızda öğrencilerimize ve velilerimize yönelik birçok faaliyet yapılıyor. Ama elimizde bunlarla ilgili tek bir sayısal veri yoktu. Yapılan bu çalışmalar, eğitim öğretimin bir parçası ve biz bunları kayıt altına almak istiyoruz. Artık okullarımızla ilgili, elimizde, şu kadar öğrenci sınava girdi, şu kadarı kazandı gibi bilgilerin yanında; şu kadar tiyatro faaliyeti yapıldı, şu etkinliğe şu kadar öğrenci, şu kadar veli, şu kadar öğretmen katıldı gibi bilgiler de var.”

            ADABİS’le ilgili yazılım çalışmalarının geçtiğimiz eylül ayı itibariyle tamamlandığını belirten Selamet “Nigahi Soykan İlkokulu’nda görev yapan idareci ve öğretmenlerimiz, çalışmalarıyla takdire şayan oldular, il bazında ilk onda yer aldılar. Özellikle fedakar çalışmalarınızdan ve bu çalışmaların ADABİS’e girilmesinde gösterdiğiniz hassasiyetle bize destek olduğunuz için hepinizi tek tek tebrik ediyorum, hepinize teşekkür ediyorum, kutluyorum; başarılarınızın devamını diliyorum. Bütün öğretmenlerimiz bizim için değerlidir ve çok önemlidir.” dedi.

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Kamil Akman da yaptığı konuşmada okul personelini yaptıkları çalışmalardan dolayı kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

            Yemeğin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Ali Selamet ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Kamil Akman yönetici ve öğretmenlerle bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

okulumuz birinci oldu

okulumuz birinci oldu

nigaisoykan

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.