ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Norm Fazlası Sınıf Öğretmenleri İçin Okul Öncesi Eğitim Kursu Başladı

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın 12 yıllık zorunlu eğitimle  birlikte ortaya çıkan norm fazlası öğretmenleri ihtiyaç bulunan okul öncesi alanında değerlendirmek amacıyla  Okul Öncesi Eğitim Öğretmenleri Kursu başladı.
Norm Fazlası Sınıf Öğretmenleri İçin Okul Öncesi Eğitim Kursu Başladı

 

Norm Fazlası Sınıf Öğretmenleri İçin Okul Öncesi Eğitim  Kursu Başladı

 

      Milli Eğitim Bakanlığı’nın 12 yıllık zorunlu eğitimle  birlikte ortaya çıkan norm fazlası öğretmenleri ihtiyaç bulunan okul öncesi alanında değerlendirmek amacıyla  Okulöncesi Eğitim Öğretmenleri Kursu başladı.

      Açılış töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet; çağımızın bilim ve teknoloji çağı olduğunu ve dünyanın hızla değiştiğini belirtti. Değişimlerin ve dönüşümlerin bazılarını olumlu etkilerken, bazı kesimleri de olumsuz yönde etkileyebileceğini belirterek, amacımız; bu süreçte öğretmenlerimizin mümkün olduğunca olumsuz etkilenmemelerini sağlamak ve süreç içinde yeni duruma uyumlarını kolaylaştırmaktır.” dedi. Değişen dünyada gelişen yeni eğitim sistemlerine ayak uydurabilmemiz için kendimizi de sürekli yenilememiz gerektiğini söyleyen Müdürümüz, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer Dinçer’in “Eğitimin yaşı ve mekânı yoktur, eğitim hayat boyu devam etmesi gereken bir süreçtir.” sözüne vurgu yaparak, Öğretmenlerimizin bu dönüşüm süreci içinde desteklerini beklediklerini bazılarının kişisel ve diğer çıkarlarına hizmet edecek tavır ve söylemlerde bulunmamalarını istedi.

      Öğretmenler toplumların dönüşüm mimarları olduğunu’da vurgulayan Sayın Selamet, bu kurslurı bitiren öğretmenlerin kadrolarının değişmeyeceğini, böyle bir yetkilerinin olmadığını, sadece ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarında görevlendirme yapacaklarını ifade etti.Bunu yaparken de öncelikle ihtiyaç varsa kendi okullarında ve eğitim bölgelerinde yoksa öğretmenlerimizin de isteklerini dikkate alarak farklı ilçelerde değerlendirileceklerini belirtti.

      Okul Öncesi öğretmenlerine seslenen müdürümüz, anlamsız tepkiler aldığını, dışarıdan lise mezunlarının yerine kadrolu ve yıllarca öğretmenlik yapmış tecrübeli öğretmenlerin eğitimden geçirildikten sonra okul öncesinde görevlendirilmelerinin hem kamu kaynağının verimli kullanılması, hem eğitim işgörenlerinin istihdamı, hem de öğrencinin alacağı eğitim açısından bu uygulamanın daha doğru bir yaklaşım olduğunu vurguladı.

 

k

k

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.