ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenen Bireyden Öğrenen Topluma

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar başkanlığında Şehit İdari Ateşe Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Toplantı Salonunda hayat boyu öğrenmeden sorumlu Şube müdürleri ve yaygın eğitim kurumları müdürlerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Öğrenen Bireyden Öğrenen Topluma

Öğrenen Bireyden Öğrenen Topluma 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar başkanlığında Şehit İdari Ateşe Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda hayat boyu öğrenmeden sorumlu şube müdürleri ve yaygın eğitim kurumları müdürlerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 

Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalan ve yürürlüğe giren “Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Projesi” uygulaması, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki vatandaşların sosyo-kültürel gelişimlerini ve istihdam edilebilirliklerini sağlamak amacıyla; bilgi, beceri, yeterliliklerini geliştirmek, öğrenmeye erişimlerini artırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşümü gerçekleştirme vizyonundan hareketle, ilimizde düzenlenmesi planlanan “Öğrenme Şenlikleri” kapsamındaki çalışmalar ile yaygın eğitim kurumlarımızın istatistiksel durumları değerlendirildi. 

Hayat boyu öğrenmeden sorumlu şube müdürleri ve yaygın eğitim kurumları müdürlerine hitaben konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, ailesi yaygın eğitim ile yetişen çocukların örgün eğitimde çok daha verimli olduğunu belirterek; “Siz yaygın eğitim kurumları olarak ne kadar çok aileye ulaşırsanız ilimiz eğitimde o kadar ileriye gider. Aynı tempo ile devam etmenizi istiyorum. Bu güne kadar yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ederim”. dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında, “Okul müdürlerimiz ile işbirliği içerisinde toplumun ihtiyaçları göz önüne alınarak gerekli talepler doğrultusunda daha fazla kurs açılması gerektiğini vurguladı. Destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında açılması planlanan kursların 15 Ağustos 2015 tarihi itibariyle başlatılması talimatını veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Akpınar, “Bütün yaygın eğitim kurumlarının yanındayız ve onlara gereken tüm desteği vereceğiz” dedi. 

Düzenlenen toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’ın salonda bulunan katılımcıların görüş ve önerilerini dinleyip değerlendirmesi ile son buldu. 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.