ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Dönüşüm Çalışmaları Kademeli Olarak Başladı

  Nezihe Yalvaç Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet,  il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri katıldı.  
Okul Dönüşüm Çalışmaları Kademeli Olarak  Başladı

Okul Dönüşüm Çalışmaları Kademeli Olarak  Başladı

Nezihe Yalvaç Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet,  il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri katıldı.         

12 Yıllık Zorunlu Eğitim kapsamında (4+4+4 sistemi) ilköğretim okullarının ilkokul ve ortaokul olarak dönüştürülmesi çalışmaları kademeli olarak  İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet’in önderliğinde başladı.

Toplantıda konuşma yapan Müdürümüz; derdimiz öğrenci odaklı, veli odaklı bu dönüşümü kademeli olarak gerçekleştirmektir. Sıkıntıya sebep olacak durumları bu geçiş döneminde ancak sizlerin göstereceği gayretlerle bertaraf etmek istiyoruz.

 İlçe komisyonları tarafından ilkokul ve ortaokul olarak belirlenen okulların durumu, komisyon tarafından ilçe ilçe değerlendirildikten sonra sonuçlar ilan edilecek ve ilkokul / ortaokul olarak ayrı ayrı belirlenen okulların yönetici atamaları gerçekleştirilecek, okullara öğrenci ve öğretmen aktarmaları yapılacaktır. İlköğretim okulları, ilkokul ve ortaokul olarak dönüştürme çalışmaları sonunda derslik ve öğrenci sayısı homojen dağıtılmış şekilde ilkokul ve ortaokul olarak 2013-2014 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecektir. Bulundukları bölgenin coğrafya şartlarından dolayı dönüştürülemeyen çok az sayıda okul ise ilkokul ve ortaokul olarak hizmet vermeye devam edecektir.

12 Yıllık Zorunlu Eğitim kapsamında yapılan okul dönüşüm çalışmaları, görüşülmekte olan ilçenin ilçe milli eğitim müdürü, ilgili şube müdürü ve komisyon üyelerinin tek tek görüşü alınarak yapılmaktadır.Dönüşümlerde okulun bulunduğu eğitim bölgesi, semt, bina durumu, mevcut derslik durumu, mevcut şube durumu, devam eden öğrenci sayısı, öğrenci potansiyeli, eğitim bölgesi derslik sayısı, eğitim bölgesi şube sayısı, derslik başına düşen öğrenci sayısı, mahalle çağ nüfusu, okulun hitap ettiği bölgenin okula uzaklığı ve okulun sosyal imkânları göz önüne alınarak yapılmaktadır. Her okul ayrı ayrı değerlendirilerek  komisyon tarafından onaylanıp kabul edilecektir.

Toplantı karşılıklı görüş alış verişi ile son buldu.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.