ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul, Müdürü Kadar Okuldur

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet okul, yönetici ve öğretmenlerin motivasyonlarını yükseltmek, performansı ve başarıyı artırmak, okuldaki eksiklikleri yerinde görüp değerlendirmek üzere Çukurova İlçesi Atilla İlköğretim Okulu ile Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulunda incelemelerde bulundu.  
Okul, Müdürü Kadar Okuldur

Okul, Müdürü Kadar Okuldur 

           İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet okul, idareci ve öğretmenlerin motivasyonlarını yükseltmek, performansı ve başarıyı artırmak, okuldaki eksiklikleri yerinde görüp değerlendirmek üzere Çukurova İlçesi Atilla İlköğretim Okulu ile Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulunda incelemelerde bulundu. 

           Okul müdürlerinden okulun fiziki kapasitesi, derslik durumu, öğrenci kayıt durumu, devamsızlık durumu ve eğitim durumları hakkında bilgi alan müdürümüz. Öğretmenlerle toplantı yaparak isteklerini dinledi. Öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmalarda: “Bir ülkenin geleceği, iyi eğitim veren öğretmenlerin elindedir. Gelişmiş toplumların en büyük özelliklerinden biri de okuyan, okuduğunu anlayan, araştıran, sorgulayan bireyler yetiştirmektir. Sizlerden isteğim öğrencilerinize hiçbir ayrım gözetmeksizin değerli ve vazgeçilmez olduğunu, kendi başlarına bir şeyler yapabileceğine inandırın. Öğrencilerinizi koşulsuz olarak sevin ki başarıları ile göz dolduran bir okul ortamı oluşsun” dedi. 

            Yapılan her olumlu çabanın yanında olduğunu vurgulayan müdürümüz “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamın da Çukurova ilçesi Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulunun okul bahçesini güzelleştirme, okulu velilerin ve mahalle sakinlerinin hizmetlerine sunmaları, okul veli, halk dayanışmasını sağlamaları, mevcut imkânlarla başarılı çalışmalara imza atmış olmaları Çukurova ilçesindeki diğer okullara örnek teşkil etmelidir. 

            Aytaç Açıkalın’ın belirttiği gibi; “ Okul, müdürü kadar okuldur. ”sözünü teyit edercesine birbirine çok yakın sosyal kültürel ve ekonomik açıdan benzer çevreye sahip iki okul arasındaki farkı bugün gördük. Bu okulda bir ekip ruhuyla çalışan, okulu yaşam merkezi haline getiren, okulu öğrenci, öğretmen ve velilerimiz için birer cazibe merkezi haline getiren yönetici, öğretmen ve velilerimizi kutluyorum. 

            Bizim en önemli hedefimiz, eğitimde elde edilen gelişmeyi korumak değil, çok daha ileriye götürmektir. Yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yarının güçlü Türkiye’sinin yüz akı olacaktır. 

 

hg9

ı

hg9

ı

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.