ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Temelli Mesleki Gelişim Planlama Uygulaması Tamamlandı

  Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü kapsamında, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda okul temelli mesleki gelişim  planlama uygulaması tamamlandı.
Okul Temelli Mesleki Gelişim  Planlama Uygulaması Tamamlandı

Okul Temelli Mesleki Gelişim  Planlama Uygulaması Tamamlandı

         Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü kapsamında, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda okul temelli mesleki gelişim  planlama uygulaması tamamlandı.

         Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Hediye Titiz ile Recai Ardıç, Adana geneli ilkokul, ortaokul, lise, imam hatip ortaokulu, imam hatip lisesi, mesleki teknik ve endüstri meslek lisesi olmak üzere toplam otuz okul müdürü katıldı.

          Bilim Sanat Merkezi Müdürü Mehmet Duran Öznacar sunum yaparak İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet ve katılımcılaraproje hakkında bilgi verdi.

         Toplantıda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet konuşmasında, “Bizim varlık nedenimiz öğrencilerdir. Otuz yıl öncesinin öğretmenlik anlayışıyla, öğrencinin okula bakışıyla, velinin öğretmene ve okula bakışı aynı değildir. Bu nedenle bizim kendimizi yenilememiz lazımdır. Biz bu konuda bir gelişim gösteremiyorsak, bu konuda gerekli çalışmaları yapamıyorsak o zaman bizim öğretmen olarak unvan almamızın bir anlamı yoktur. Kısacası öğretmenin temel görevi çocuğu kazanmak, görevi de bu çocuğu hayata hazırlamak, geleceğe hazırlamaktır. Bizim çocuklar için üç temel ilkemiz var:

         1-Çocuğun bireysel yeteneklerini geliştirmek.

         2-Milli ve manevi değerlerimizi benimsemiş, özümsemiş bir birey haline getirmek.

         3-Küresel düzeyde diğer ülkelerde yaşayan akranlarıyla rekabet edebilecek bir seviyeye getirmek.

        Şu an burada olamayan arkadaşlarımız için ise şunu söylemek isterim:Buradaki ekibin arkasından belki bir ekip daha çıkacak onlarla devam edeceğiz. Niyetimiz arkadaşlarımızında gayretleri ile sizlerinde desteği ile yirmi iki bin öğretmenimizi bu işin içerisine almaktır.  Bu çalışmamız ümit ettiğimiz öğrencilerin yetişmesini sağlayacak, okullarımızın ümit ettiğimiz öğrenen ve öğreten kurullar haline gelmesini sağlayacaktır, diye düşünüyorum. Katılımlarınız için teşekkür ediyor, emeği geçen arkadaşlarımızı kutluyor ve bu çalışmanın başarılı geçmesini diliyorum.” Dedi.

         Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selametin projeyi imzalamasıyla son buldu.

 

rbrwe

rbrwe

rbrwe

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.