ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullar Hayat Buldu Herkes İçin Spor Oldu

Doğankent Celil Çavuşoğlu İlköğretim Okulunun yetenekli gençleri hayırseverlerin desteklerini bekliyor.
Okullar Hayat Buldu Herkes İçin Spor Oldu

Okullar Hayat Buldu Herkes İçin Spor Oldu


Doğankent Celil Çavuşoğlu İlköğretim Okulunun Yetenekli gençleri hayırseverlerin desteklerini bekliyor.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet Yüreğir Doğankent Celil Çavuşoğlu İlköğretim Okulu Müdür yardımcısı Metin Altunkaynak, Beden Eğitimi Öğretmeni Ömer Saban ile öğrencileri makamında kabul etti.

Proje ile ilgili bilgi alan müdürümüz proje kapsamında dezavantajlı bölgedeki gençlerin ihtiyaçlarına değinerek hayırseverlerin desteklerlini beklediğini ifade etti”

“Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında gerçekleştirdikleri faaliyetleri anlatan okul müdür yardımcısı Metin Altunkaynak ise “Dezavantajlı bölgede uyguladıkları “Herkes İçin Spor”   Projesi kapsamında Yüreğir Doğankent Celil Çavuşoğlu İlköğretim Okulu ve Yüreğir Cumhuriyet Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle dezavantajlı aile çocuklarına yönelik yaz döneminde futbol ve voleybol kursları başarılı şekilde devam etmektedir. Proje kapsamında dezavantajlı bölgelerde bulunan çocukların sportif faaliyetlerle hayata kazandırılması, sanata ve spora karşı olumlu bir davranış geliştirerek topluma yararlı birey olması hedeflenmiştir. Erkek çocuklarına futbol yaz okulu düzenlenmiş ancak kız çocukları da unutulmamıştır. Kız öğrencilerimiz voleybol kurslarıyla bu proje kapsamına alınmıştır. Proje kapsamında çalışma yapan öğrencilerimiz; Çukurova İlçesi Mehmet Bedia Kipri İlköğretim Okulu, Adana Özel Bilfen Koleji son olarak Çukurova İlçesi Buhara İlköğretim Okulu ile müsabakalar gerçekleştirmişlerdir. Bu maçlar sayesinde farklı gelir grubundaki öğrencilerin tanışması ve kaynaşması sağlanmıştır. Öğrenciler birbirlerinin iletişim bilgilerini alarak görüşmeye devam etmektedirler. Öğrencilerimiz sadece sportif olarak değil aynı zamanda sanatsal faaliyetlerle desteklenmişlerdir. Bu kapsamda maçlar sonrasında öğrencilerimize yönelik tiyatro ve sinema etkinlikleri de gerçekleştirilmiştir. Çalışmalara öğrenci velileri de davet edilmiş. Maçlarda kalabalık bir izleyici kitlesine ulaşılmıştır. Çalışmaları gören veliler daha çok çocuğun bu etkinliklere alınmasını talep etmiş ve şu anda yaklaşık 100 öğrenci eğitim görmektedir.”dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüzün öğrencilere kitap hediye etmesi ile ziyaret son buldu.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.