ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orman Haftasında Fidanları Toprakla Buluşturduk

  21 Mart Dünya Orman Haftası’nda öğrencilere yönelik fidan dikimi etkinlikleri düzenlendi.
Orman Haftasında Fidanları Toprakla Buluşturduk

Dünya Orman Haftasında Fidanları Toprakla Buluşturduk

        21 Mart Dünya Orman Haftası’nda öğrencilere yönelik fidan dikimi etkinlikleri Çukurova Toki Şehit Bahattin Kalaycı İlkokulu´nda düzenlendi.

        Çukurova Toki Şehit Bahattin Kalaycı İlkokulu’nda gerçekleşen etkinliğe Adana Vali Yardımcısı Fikret Deniz, Adana İl Milli Eğitim Müdürümüz  Mehmet Ali Selamet, Adana Orman Bölge Müdürlüğü adına Fidanlık Müdürü Ali Kişi, Meteoroloji Bölge Müdür V. Mustafa Başaran, Çukurova Toki Şehit Bahattin Kalaycı İlkokulu Müdürü Serpil Yayvan, Adana Orman İşletme Müdürü Tufan Evran, Merkez İşletme Şefi Deniz Meltem ile çok sayıda öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

        Açılış konuşmasının ardındankürsüye gelen Fidanlık Müdürü Ali Kişi,gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için ormanların korunması gerektiğini belirterek “Türkiye orman varlığını arttıran ender ülkelerden biridir. Adana Orman Bölge Müdürlüğü çalışmaları açısından Türkiye genelinde öncü olmaya devam etmektedir. Gerek ürün yelpazesi açısından gerekse tali ürünleriyle çok zengin bir çeşitliliğe sahiptir.2013 yılında her ilde bir türün önce çıkması düşüncesiyle Orman ve Su İşleri Bakanlığımızca Adana ilini fıstıkçamı yılı olarak belirlemiştir. Yangın sezonu yaklaşmakta olup % 97’si ihmal ve dikkatsizlikten olup vatandaşlarımızın bu konuya daha duyarlı olması gerekmektedir.” dedi 

        Minik öğrencilerin folklar gösterileri, ağaç, orman doğa konulu şiirlerin okunması, halk oyunları, resim yarışmasında dereceye girenlere ödüllerin verilmesinin ardından fidanlar toprakla buluşturdu. 

        Program sonrasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet Okul Müdürü Serpil Yayvan’dan programın sonunda okul ile ilgili bilgiler aldı. 

advasd

advasd

 advasd

 advasd

advasd

advasd

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.