ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Örnek Gençler Örnek Bir Başarıya İmza Attılar

         Adana´da aynı kebapçıda garson olarak çalışırken biri İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi´ni, diğeri ise Afyon Kocatepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği bölümlerini kazanan öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürümüzü makamında ziyaret ettiler.
Örnek Gençler Örnek Bir Başarıya İmza Attılar

 

Örnek Gençler Örnek Bir Başarıya İmza Attılar 

Adana´da aynı kebapçıda garson olarak çalışırken biri İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi´ni, diğeri ise Afyon Kocatepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği bölümlerini kazanan öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürümüzü makamında ziyaret ettiler.

Adana´da maddi durumları iyi olmadığı için hem kebapçıda çalışan hem de üniversiteye hazırlanan Ramazan Eren (19) ile Tolga Turhan (18), sınav sonuçları açıklandığında hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı. İki arkadaştan Eren, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi´ni, Turhan (18) ise Afyon Kocatepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği bölümüne yerleşti. Garson olarak çalışan Ramazan Eren, ikinci kez girdiği üniversite sınavında 514 puan alarak ikinci tercihi olan İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi´ne yerleşti. Tolga Turhan ise üniversite sınavına ilk girişinde 300 puan alarak 3´üncü tercihi olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği bölümüne yerleşti. Turhan´ın babası işsiz olduğu için, kayıt yaptırmaya giderken bile zorlanacağını kaydetti. Ailelerinin maddi durumu iyi olmadığı için hem okuyan hem de garsonluk yapan ve sınavda üstün başarı gösteren iki gencin hikâyelerinin basında yer alması üzerine İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet gençleri makamında kabul etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz, gençleri makamında kabul ederek gereken yardımları yapacaklarını ifade etti. Müdürümüz, "Bu gençlerimiz, her koşulda çalışarak başarıya nasıl ulaşıldığını gösteren en güzel örneklerdir. Bu çocuklarımız göstermiş oldukları bu başarıyla tüm öğrencilerimize örnek olmuşlardır. " dedi.

Tıp fakültesini kazanan Eren, en büyük hayalinin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi olduğunu ancak Çapa Tıp Fakültesi´ni kazandığını belirterek, "Bu yıl ikinci kez sınava girdim. Geçen yıl da tıp fakültelerini 3 puanla kaçırmıştım. Bu yıl hem kebapçıda çalışıp para kazandım hem de ders çalıştım. Geçen yıldan deneyimli olduğum için bu yıl konulara fazla çalışmadan soru çözerek başarıya ulaştım. Doktorlara sempatim olduğu için bu meslek küçüklüğümden bu yana benim için bir hayaldi. Artık hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum." diye konuştu.

Otomotiv Mühendisliği bölümünü kazanan Turhan ise üniversiteyi kazanıp hayalini gerçekleştirdiği için çok mutlu olduğunu ancak babası işsiz olduğu için okurken maddi sıkıntı çekeceğini belirterek, "Ben kebapçıda çalışırken fırsat buldukça ders çalıştım. Bazen izin aldım ders çalıştım bazen müşterilerin gelmediği zamanlar ders çalıştım ve bu okulu kazandım. Benim otomobillere ilgim olduğu için 3 arkadaşımla birlikte aynı bölümü yazdık." dedi.

Ziyaret, müdürümüzün öğrencilere kitap hediye etmesi ile son buldu.

 

Örnek Gençler Örnek Bir Başarıya İmza AttılarÖrnek Gençler Örnek Bir Başarıya İmza AttılarÖrnek Gençler Örnek Bir Başarıya İmza Attılar

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.