ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Örnek Öğretmen, Örnek Davranış

Adana İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, öğretmeni darp eden baba ile öğretmeni makamında barıştırıp helalleştirdi.
Örnek Öğretmen, Örnek Davranış

 

Örnek Öğretmen, Örnek Davranış

 

Adana İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, öğretmeni darp eden baba ile öğretmeni makamında barıştırıp helalleştirdi. 

9 Mayıs 2013 günü merkez Seyhan ilçesindeki 23 Nisan İmam Hatip Ortaokulu´nda görevli Beden Eğitim Öğretmeni Galip Çelik’in, 5. sınıf öğrencisi M.D.´yi darp ettiği iddiasında bulunan baba akrabalarıyla birlikte öğretmenle konuşmak için okula gitti. Baba, öğretmene "Neden benim oğlumu dövdünüz?" deyince öğretmen olayı anlattı. Bunun üzerine çıkan tartışmada baba öğretmenin yüzüne yumruk atınca öğretmen hastanelik oldu. Olay basına yansıyınca konu adliyeye taşındı. Baba öğretmene vurduğu için pişman olduğunu, çocuğunun acı çekmesine dayanamayarak fevri harekette bulunduğunu belirtti. Öğretmen ise şikâyetçi olmayacağını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet darp edilen öğretmenin evine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Öğretmen Galip Çelik, veli ile bir sorunun olmadığını, davacı olmanın hiç kimseye ve eğitim camiasına yarar sağlamayacağını, velinin de okul müdürüyle haber göndererek helalleşmek talebinde bulunduğunu müdürümüze anlattı.  Bunun üzerine il müdürümüz devreye girerek öğretmen ve babayı bir araya getirmek için çalışma başlattı. İkisiyle de ayrı ayrı görüşen Selamet, makamında öğretmen ve babayı buluşturdu. Baba Doğan, okula giderken amacının öğretmeni darp etmek olmadığını ancak orada aniden olayın geliştiğini, öğretmenin yüzüne vurduğu için pişman olduğunu, yüze vurmanın haram olduğunu ve bu nedenle üzgün olduğunu, öğretmenle helalleşmek istediğini söyledi. Öğretmen Çelik de babanın fevri davrandığını bu tür olayların olabileceğini, ancak herkese örnek olmak için baba ile barıştığını söyledi.

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Selamet ise öğretmenlerin çok önemli olduğunu, onların bir toplumu yetiştirdiğini belirterek, "Öncelikle bu olaydan dolayı üzüntülerimi belirtmek isterim. Öğretmenlerimiz geleceğimizin mimarlarıdır. Her ne olursa olsun bu olayı tasvip etmemiz mümkün değildir. Ama olayın bu şekilde tatlı bir hadiseyle sonuçlanması, hem öğretmenimizin, hem velimizin bir araya gelerek birbirlerinden helallik istemeleri, birbirlerine haklarını helal etmeleri ve bu olumsuz durumu güzel bir şekilde sonuçlandırmaları bizi memnun etti." dedi.

Öğretmenlerin geleceğin tasarımcıları olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti: "Öğretmenlik bir meslek olmaktan ziyade gönül işidir. Öğretmenler geleceğimizi kurmak üzere görevlendirilmiş özel insanlardır. Bunu sadece bir ekmek kapısı olarak görmemek lazımdır. Biz insanların konuşarak birbirini anlayabileceğini, birbirini hoş görebileceğini bazen verilen tepkiler, yanlışlar karşısında bundan vazgeçip özür dilenebileceğini, helalleşebileceğini gösterdik." dedi. 

Konuşmanın ardından tokalaşıp öpüşen öğretmen ve veli birbirlerine haklarını helal ederek barıştı. 

Örnek Öğretmen, Örnek Davranış

Örnek Öğretmen, Örnek Davranış

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.