ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Oyuncak Sergisi Açıldı

Adananın merkez Yüreğir ilçesinde bulunan Karşıyaka Orhan Çobanoğlu Kız Teknik Meslek Lisesinin, Yaygın Eğitim hizmetinden faydalanan öğrencilerin, kendi tasarımları ve el emeklerinden oluşan sergiyi, Optimum Outlet´ de açtılar.
Oyuncak Sergisi Açıldı

Adana"nın merkez Yüreğir ilçesinde bulunan Karşıyaka Orhan Çobanoğlu Kız Teknik Meslek Lisesi"nin, Yaygın Eğitim hizmetinden faydalanan öğrencilerin,  kendi tasarımları ve el emeklerinden oluşan  sergiyi, Optimum Outlet "de açtılar.        S.E.S Atölyesi’ndeki serginin açılışına, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir Şube Müdürü Abdul Fettah Turgut, Optimum Outlet Adana AVM Müdür Yardımcısı Mehmet Varışlı, okul yöneticileri, öğrenciler, veliler ve diğer davetliler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, törendeki konuşmasında yaygın ve mesleki eğitimin önemine dikkati çekerek, örgün eğitimden faydalanamayanlar için vaktin geç olmadığını söyledi."Japonya, 2030’da tüm vatandaşlarını üniversite mezunu yapmayı hedefliyor.” Bizim vatandaşlarımız da üniversite mezunu olmalı. Özellikle mesleki eğitimde almamız gereken önemli mesafeler var. Bu konudaki hedeflerimize ulaşmada yaygın eğitim kurumları bu açıdan önemli bir işlev üstleniyor. Mesleki eğitime ilgiyi yoğunlaştırmalıyız."dedi.

Açılışın ardından öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet’e, el işlemeli Türk Bayrağı armağan ettiler.

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.