ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler

İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Recai Ardıç’ın başkanlığında, Adana il formatörleri Hayriye Erbil ve Levent Toros, Seyhan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi  toplantı salonunda ilçe formatörlerinin katılımıyla  başlatılmıştır.
Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler

 

Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile ColgatePalmolive Temizlik Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi ve Tüvana Okuma İstekli Çocuk Vakfıarasında imzalanan, Ağız ve Diş Sağlığı Bilincinin Geliştirilmesi İş Birliği Protokolü kapsamında yürütülen “Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler” çalışması  51 ilimizde eğitim öğretim görmekte olan 3.sınıf öğrencileri düzeyinde devam etmektedir. İlimizde 2010 – 2011 Eğitim-Öğretim yılında 15 İlçe Eğitimcisi, 971 İlköğretim 3.sınıf Öğretmenine ve 30757 ilköğretim 3. Sınıf öğrencisine,2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında ise 15 İlçe Eğitimcisi, 1153 İlköğretim 3.sınıf Öğretmenine ve 35672 ilköğretim 3. Sınıf öğrencisine  eğitimverilmiş ve eğitim materyalleri ile ulaşılmıştır.

 

2012 – 2013 Eğitim-Öğretim yılı “Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler” çalışması

 

İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Recai Ardıç’ın başkanlığında, Adana il formatörleri Hayriye Erbil ve Levent Toros,Seyhan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi  toplantı salonunda ilçe formatörlerinin katılımıyla  başlatılmıştır. Toplantıda:Yenilenen Protokolün Tanıtımı, Projenin Tanıtımı, Ağız ve Diş Sağlığı Hakkında Temel Bilgiler, Türkiye ve Dünyadaki Ağız ve Diş Sağlığı Temel Verileri, Ağız ve Diş Bakımının Nasıl Yapılacağı, Doğru Diş Fırçalama Tekniklerinin Öğretmenlere Uygulamalı Eğitimi, Diş ipi kullanımı, El Hijyeni Bilgilendirmesi, Öğretmen ve Öğrencilerin Eğitim DestekMalzemelerinin,nasıl temin edileceği hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

YFK

YFK

YFK

 

JŞİUOI

 

JŞİUOI

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.