ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pozantı’dan Eğitimde Değerler Eğitimi (EDEP) Projesi

  Pozantı İmam Hatip Lisesi’nde huzur toplantıları kapsamında beraberlik ve dayanışma yemeği verilerek projenin tanıtımı yapıldı.
Pozantı’dan Eğitimde Değerler Eğitimi (EDEP) Projesi

Pozantı’dan Eğitimde Değerler Eğitimi (EDEP) Projesi

       Pozantı İmam Hatip Lisesi’nde huzur toplantıları kapsamında beraberlik ve dayanışma yemeği verilerek projenin tanıtımı yapıldı.

       Pozantı İmam Hatip Lisesi Ortaöğretim  Erkek Öğrenci Yurdu ve İmam Hatip Lisesi Koruma Derneği tarafından huzur toplantıları kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen beraberlik ve dayanışma yemeğine İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, Pozantı Kaymakamı Kürşat Özdemir, il milli eğitim şube müdürleri, Pozantı İlçe Milli Eğitim Müdürü Fuat Özkan, ilçe parti başkanları, sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri, öğrencilerin yanı sıra ilçenin ileri gelenleri katıldı.

       Yemeğin ardından, çok amaçlı salona çıkan konuklara Pozantı İlçe Milli Eğitim Müdürü Fuat Özkan tarafından Eğitimde Değerler Eğitimi (EDEP) projesinin tanıtımı yapıldı.

       Toplantıda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, ilde görevli şube müdürü arkadaşlarımız ile Pozantılıları dinlemeye geldiklerini belirtti.

       Konuklara anılarından da bahseden Müdürümüz konuşmasını şöyle sürdürdü:“Çocuklarda görmek istediğimiz üç şey var: Bunlardan birincisi öğrencilerimizi kendi bireysel ihtiyaçlarını karşılayabileceği, özellikle de 21. yüzyıl becerileri dediğimiz beceriler bakımından en iyi şekilde yetiştirmektir.   

        İkincisi, çocuklarımızın milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş, benimsemiş ve hayatına yansıtmış bir şekilde yetişmelerini sağlamaktır.

        Üçüncüsü, çocuklarımızı küresel rekabette yani dünyadaki diğer ülkelerde yaşayan akranlarıyla rekabet edebilecek, onlarla baş edebilecek bir yeterlilikte yetiştirmektir.

        Biz her zaman söylediğimiz gibi geriye dönük baktığımızda üç kıtaya hakim olmuş ecdadın torunlarıyız. Hayallerimiz büyüktür. 2023 yılında ekonomik açıdan gelişmiş 10 ülke içerisine girmek istiyoruz. Bizim önümüze çok büyük vizyon çizilmiştir. Bu vizyona ulaşabilmek için çocuklarımızın tekrar geçmişteki değerleri kazanması gerekmektedir.Bu değerleri kazanabilmeleri içinde öz güvenlerinin çok yüksek olması lazımdır.  Ben çocuklarımız için şu iki şeyi de çok önemsiyorum:Birincisi öz güven.Yani yıkılsanda kalkmayı bileceksin, kalka bilirim diyeceksin. Çocuklarımız bu gün yanlış yapabilir, eksik yapabilir, şirket kurup batırabilir ama biz onları büyük bir öz güven içerisinde yetiştirirsek o zaman onlar hayatta ayakta kalmayı becerebilirler diye düşünüyorum.

        İkincisi ise sevgi kavramıdır.Sevgi duygusunu çocuklarımıza aşılamamız gerekmektedir.Yaptığı güzel bir şey için onlara ‘aferin oğlum’ dememiz ve onları sevgi ile kollarımıza almamız gerekmektedir.” dedi.

        Toplantıya katılanların eğitimle ilgili görüş ve önerilerinin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet’in Pozantı Yatılı Bölge OrtaokuluPansiyonunda incelemelerde bulunmasının ardından Pozantı ziyareti son buldu.

jfrt

jfrt

jfrt

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.