ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sabancı Vakfı, Adana Sakıp Sabancı İlköğretim Okulu’nun Başarılı Mezunlarını Ödüllendirdi

Sabancı Vakfı Tarafından 18 Yıldır Geleneksel Olarak Devam Eden Eğitim Ödülleri Kapsamında “Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri” Verildi.
Sabancı Vakfı, Adana Sakıp Sabancı İlköğretim Okulu’nun Başarılı Mezunlarını Ödüllendirdi

Sabancı Vakfı Tarafından 18 Yıldır Geleneksel Olarak Devam Eden Eğitim Ödülleri Kapsamında “Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri” Verildi.

Düzenlenen Törende Birincilere 25, İkincilere 15, Üçüncülere de 10 Cumhuriyet Altını Karşılığı Türk Lirası ve Başarı Sertifikası Verildi.

Sabancı Vakfı tarafından 1994 yılında başlatılan ve 17 yıldır geleneksel olarak devam eden “Ödül Programları” çerçevesinde, “Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri” Adana Sakıp Sabancı İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 

Sabancı Vakfı, gençleri teşvik etmek amacıyla Sakıp Sabancı’nın başlattığı Eğitim Ödülleri kapsamında Adana Sakıp Sabancı İlköğretim Okulu’ndan ilk üç derece ile mezun olan 3 öğrenciyi toplamda 50 Cumhuriyet Altını karşılığı Türk Lirası ile ödüllendirdi.

Adana’da gerçekleşen törene Adana Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Ali Özkan, Yüreğir Kaymakamı Abdullah Dölek,  İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir ve  Sabancı Vakfı Eğitim Programları ve Kalıcı Eserler Sorumlusu Elif Alişoğlu Çankaya      katıldı. Sabancı Vakfı olarak, ülkenin geleceği olan gençlerin eğitimlerine çok önem verdiklerini belirten Alişoğlu, “ Sakıp Sabancı İlköğretim Okulu vakfımızca özel bir öneme sahiptir onsekiz yıldır devam eden bir gelenektir. Eğitime verdiğimiz destek artarak devam edecektir” dedi.Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet ise “Bu gün burada mutlu bir günün önemini vurgulamak için toplanmış bulunuyoruz. Merhum Sakıp Sabancı benim örnek aldığım bir insandır.Selamet Çiçero’nun sözüne atıfta bulunarak “Başakların iyi yetişmesine engel, zararlı otlar değil; çiftçinin ihmalidir.” bu gün burada çocuklarımızın başarılarına tanık olmak şahsım adına en büyük mutluluktur. Bu öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen tüm öğretmenlere, velilere teşekkür ediyorum ”dedi. Düzenlenen törende konuşan Yüreğir Kaymakamı Abdullah Dölek ise konuşmalarında “Sevgili gençler bizleri buraya getiren sizlersiniz. Öğretmenlerinize ailenize çok teşekkür ediyorum sizlerden isteğim başarılarınızın artarak devam etmesidir.”dedi.

Adana Sakıp Sabancı İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törende; Simge Kilis birincilik, Ezgi Kerküt ikincilik, Ecem Türkuşağı üçüncülük dereceleri ile mezun olarak ödüllerini Yüreğir Kaymakamı Abdullah Dölek, Sabancı Vakfı Eğitim Programları ve Kalıcı Eserler Sorumlusu Elif Alişoğlu Çankaya, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet’in elinden aldılar. Birincilere 25, ikincilere 15, üçüncülere de 10 Cumhuriyet Altını karşılığı Türk Lirası ve başarı sertifikası verildi. Adana Sakıp Sabancı İlköğretim Okulu’ndan ilk üç derece ile mezun olan öğrencilere ayrıca ortaöğrenimleri süresince de Sakıp Sabancı Başarı Bursu verilecek.

Ödül töreni başarılı öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.