ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesi´nin Açılışı Hayırseverle Birlikte Yapıldı

Sarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesi´nin Açılışı Hayırseverle Birlikte Yapıldı  
Sarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesi´nin Açılışı Hayırseverle Birlikte Yapıldı

Sarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesinin açılışı Sayın Valimiz tarafından yapıldı.

Okulun bahçesinde düzenlenen açılış törenine Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Ali Özkan, Sarıçam Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, İl Müftüsü Arif Gökce, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Sayın Valimiz, geleceğin teminatı çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesi için herkese sorumluluk düştüğünü belirterek, "Bu çalışmalarımızı birlik ve beraberliği güçlendirerek daha verimli hale getireceğiz. Ben bu okulun açılmasında Sayın Başbakanımıza, hükümet üyelerine, kaymakama, okul müdürüne, velilerimize, emeği geçen öğretmenlerimize, yöneticilerimize, sivil toplum kuruluşlarına çok teşekkür ediyorum." dedi.

Törende açılış konuşmasını Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Denge yaptı.

Kayalar Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Dalga Su Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kaya konuşmasında; Gelecek vaat eden gençlerin sıkıntılarına katkıda bulunmak için toplandıklarını açıklayarak, İmam Hatip Lisesinin kendi sahsında ve ailesinin yanında her zaman özel bir yeri olduğunu vurguladı. Kendisinin de İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu dile getiren Kaya, "Biz aile olarak İmam Hatip Liseli olmanın maddi ve manevi sayısız faydasını bu güne kadar gördük. Bu okullarda, fen ilimleri ile din ilimleri birlikte okutularak genç neslin hem aklı, hem kalbi doyuruluyor." ifadelerini kullandı.

İlçe Müftüsü Murat Demir´in okuduğu duaların ardından törene katılan tüm davetlilere Sarıçam Belediyesi tarafından aşure ikram edildi.

Törende, MÜSİAD Sosyal Dayanışma Programı kapsamında Kayalar Tekstil tarafından öğrencilere 2 bin mont dağıtıldı.

Açılışın ardından sınıfları gezen Sayın Valimiz, İl Milli Eğitim Müdürümüz ve beraberindeki heyetle birlikte Orhangazi İmam Hatip Ortaokuluna geçerek, burada öğrencilerle sohbet etti.

 

Sarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesinin Açılışı

Sarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesinin Açılışı

Sarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesinin AçılışıSarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesinin AçılışıSarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesinin AçılışıSarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesinin AçılışıSarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesinin AçılışıSarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesinin AçılışıSarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesinin AçılışıSarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesinin AçılışıSarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesinin AçılışıSarıçam Sofulu İmam Hatip Lisesinin Açılışı

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.