ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarıçam´da Veliler Şenlikte Buluştu

Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sarıçam Belediyesi ve Sarıçam Varsaklar Derneğinin ortak çalışmasıyla “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında Veli Şenliği düzenlendi
Sarıçam´da Veliler Şenlikte Buluştu

Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sarıçam Belediyesi ve Sarıçam Varsaklar Derneğinin ortak çalışmasıyla “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında Veli Şenliği düzenlendi.

Adana ve Türkiye´de ilk kez bir programda veliler, öğretmenler ve öğrenciler bir araya gelerek okul bahçesinde şenlik düzenledi. Çoğunluğu velilerin hazırladığı tiyatro, sihirbaz gösterisi, yemek yarışması, model uçak gösterisi, skeç, şiir, fıkra, aşıklar atışması, paraşüt gösterisi, veli konseri gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

Sofulu Lisesinin bahçesinde düzenlenen etkinlikte konuşan Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, eğer bugün Sarıçam´da okuma yazma bilmeyen birisi varsa, derslerinden zayıf alan bir öğrenci bulunuyorsa bunun asıl sorumlusun önce kendisi sonrada eğitimci arkadaşlarının olduğunu belirtti. Selamet, bugüne kadar hata ve eksiklinin olduğunu belirterek.“Bugüne kadar okuma yazma bilmeyen ve bu imkanı sunamadığımız vatandaşımız varsa, bu insanlarımız okullarımıza başvursunlar onlar için öğretmen görevlendirmesi yaparak okuma yazmalarını sağlayacağız" dedi. Veli Şenliği programında bir takım ruhu olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali  Selamet, “Bugün burada öğretmen, veli öğrenci işbirliğini görüyoruz. Yine burada farklı bir okul modeli ile karşılaştık. Bahçesinde güvercinleri, çeşitli canlıları, topraksız tarımın örneklerinin sunulduğu, bahçe ve çevre düzenlemesi ile veliler için tesisi edilen fitnes salonu ile. Okullar sadece okuma yazma öğretilen, matematik, tarih, fen derslerinin verildiği yer değil, mahallenin yaşam merkezi olmalı. Bu okullar ve öğretmenlerimizin bulunma nedeni siz velilerimizdir. Bu okulları sonuna kadar bilgisayarından bahçesine kadar her mekanı sonuna kadar kullanabilirsin. Bakanlığımızın yeni okul modeli kapsamında iki ayrı 10 bin öğrenci kapasiteli kampüs alanları oluşturacağız. 200 dönümlük arsa bulduğumuz takdirde eğlence merkezinden meslek liselerine, Anadolu liselerinden spor merkezlerine, yemekhane ve yurtlardan yaşam merkezlerine kadar önemli tesisler bu eğitim kampüslerinda yer alacak” diye konuştu. Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci ise öğretmenle öğreneni bir araya gelmelerine destek verdiği için mutluluğunu ifade etti.

Program konukların günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmesi ile son buldu.

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.