ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şimdi Düşünme Zamanı Ankara Finali

Bakan Ergün, "Gelecek adına bir kere daha umudumuzun, heyecanımızın arttığı bir sergiyi hep birlikte görme imkanımız olacak. Gençlerimizle, onları yetiştiren öğretmenlerimizle ne kadar gurur duysak azdır.
Şimdi Düşünme Zamanı Ankara Finali

Şimdi Düşünme Zamanı Ankara Finali

24-25 Mayıs 2013 tarihlerinde Ankara-ANKAmall AVM´de "Şimdi Düşünme Zamanı 2013 Ulusal Sergisi" yapıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Nihat Ergün, “Şimdi Düşünme Zamanı” Ortaokullar Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Çalışmaları Sergisi’nin açılışını yaptı. Bakan Ergün, TÜBİTAK’ın ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenmiş olduğu proje sergisinin ödül töreni sonrası ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen Şimdi Düşünme Zamanı Sergisi’nin açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Sergide tasarımlarıyla yer alan öğrencilerin bugün bu safhada olan çalışmalarını gelecekte çok daha ileri noktalara taşıyacaklarına ilişkin inancını dile getirdi. Hatta bazılarının ticarileşeceğini söyleyerek, öğrencileri başarılarından dolayı kutladı. Bakan Ergün, "Gelecek adına bir kere daha umudumuzun, heyecanımızın arttığı bir sergiyi hep birlikte görme imkanımız olacak. Gençlerimizle, onları yetiştiren öğretmenlerimizle ne kadar gurur duysak azdır.  Ülkemizle ne kadar gurur duysak azdır." diye konuştu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Emin Karip ve diğer yetkililerle birlikte sergiyi gezerek, sergide yer alan çalışmaları tek tek inceledi. Özellikle Adana´dan gelen çalışmaları incelerken büyük memnuniyet duydu, öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldı, onları kutlayarak, çalışmalarına devam etmelerini istedi.

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün Türkiye´de ilk kez bir il milli eğitim müdürlüğünün organizesinde ulusal standartlarda düzenlediği "Şimdi Düşünme Zamanı 2013 Adana" sergisi sonrası bastırılan "Şimdi Düşünme Zamanı Adana" kitabı Sayın Bakan Nihat Ergün  ve beraberindekilere sunuldu. Kitabı inceleyen Bakan Nihat Ergün tebriklerini iletirken, Türk Patent Enstitüsü ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün yaptığı çalışmayı örnek göstererek tüm illerde önümüzdeki yıllarda bu faaliyetin yapılması gerektiğini ifade ettiler.

Şimdi Düşünme Zamanı Projesi benzerlerinden farklı olarak katılımcı tüm projeleri 1. olarak niteliyor. Yarışma mantığı ile bir kısım kazananın öne çıkıp, kaybeden öğrencilerin ya da 2. ilan edilenlerin ne hale geldiğini umursamayan konseptlere karşı ŞDZ bu yönü ile de yenilikçi bir tavır sergiliyor. 81 ilden gelen 164 projenin sergilendiği organizasyonda 2 proje ile yer alan Adana 2 birincilik daha almış oldu.

"Eğitimde Marka Kent Olma Yolunda" diye yazısına başlık atan Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet’in, kısa sürede bu hayalinin gerçeğe dönüştüğü sinyalleri alındı.

 

Şimdi Düşünme Zamanı Ankara FinaliŞimdi Düşünme Zamanı Ankara FinaliŞimdi Düşünme Zamanı Ankara Finali

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.