ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sözü Dinlenen Bir Ülke Olmak İstiyorsak Beyin Gücünü İyi Kullanmamız Gerekiyor

Çukurova Üniversitesi Ramazanoğlu Konağı Kültür Merkezi´nin ´Cumartesi Söyleşileri´nin bu haftaki konuğu İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet oldu.
Sözü Dinlenen Bir Ülke Olmak İstiyorsak Beyin Gücünü İyi Kullanmamız Gerekiyor

 Sözü Dinlenen Bir Ülke Olmak İstiyorsak Beyin Gücünü İyi Kullanmamız Gerekiyor

      Çukurova Üniversitesi Ramazanoğlu Konağı Kültür Merkezi´nin ´Cumartesi Söyleşileri´nin bu haftaki konuğu İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet oldu. Müdürümüz, ´Eğitime Yeni Bir Bakış Açısı´ başlığı ile yaptığı slayt sunumunda,Türkiye´nin eğitim alanındaki durumunu değerlendiren Müdürümüz "Hatırı sayılır, sözü dinlenen bir ülke olmak istiyorsak beyin gücünü iyi kullanmamız gerekiyor." dedi. 

      Müdürümüz konuşmasının devamında: “Türkiye´deki eğitim programlarının, Avrupa ülkelerine göre geride olarak değerlendirilmesi, ´yanlış´ ve ´haksızlık’ tır. Amacımız, toplumun değerleri ile bütünleşen 21. yüzyılın bilgi ve becerilerine sahip, yaratıcı, girişken, küresel düşünüp, yerel hareket edebilen bireyler yetiştirmektir." dedi. Türkiye´deki eğitim programlarının, geçmiş yıllara göre Avrupa ülkelerine göre geride olarak değerlendirilmesinin yanlış olduğunu ifade etti. 

      Müdürümüz konferans sonunda, Antalya´nın Kepez ilçesinde yapılan, ilk ve ortaöğretimi içinde barındıran “Eğitim Kampüsü” simülasyonunu, katılımcılara izleterek söz konusu projenin Adana’da ve Türkiye’de eş zamanlı olarak başlatılacağını ifade etti.

rfhedth

rfhedth

rfhedth

rfhedth

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.