ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sütümü İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum

  2012-2013 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemiyle Okul Sütü Projesi yeniden başladı. Projenin pilot kentlerinden Adana´da 2 bin 704 ilkokul öğrencisine süt dağıtıldı.
Sütümü İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum

Sütümü İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum 

           2012-2013 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemiyle Okul Sütü Projesi yeniden başladı.

           Projenin pilot kentlerinden Adana´da 2 bin 704 ilkokul öğrencisine süt dağıtıldı.

           Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Okul Sütü Projesi kapsamında Adana´nın merkez Çukurova ilçesi Meryem-Mehmet Kayhan, Edebali, Adana Genç İşadamları Derneği ve Mehmet-Bedia Kipri ilkokullarında 2 bin 704 öğrenciye süt dağıtımı yapıldı. Adana İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hamit Aygül ve Çukurova Kaymakamı Abdulhamit Erguvan da Edebali İlkokulu´ndaki süt dağıtımı etkinliğine katılarak, öğrencilere sütün yararlarına ilişkin bilgiler verdi. 

           İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet törende yaptığı konuşmada:" Sütlerde gerekli analizler yapıldı. Velilerimiz bu konuda içlerini rahat tutsunlar. Yine de öğretmenlerimiz sütleri dağıtırken süt kutularının şekillerinin bozuk olmamasına dikkat edeceklerdir. Her türlü olumsuzluğa karşı ailelerle iletişime geçildi ve bilgi paylaşımı yapıldı. Ailelerimizden süte hassas olan çocuklarımız hakkında bilgiler alındı. Süte alerjisi olan çocuklara süt verilmeyecek, bunun dışında bütün çocuklarımız okul sütünden yararlanacaktır. "dedi. 

           Tören öğrencilere süt dağıtımı ile son buldu.

y8pğ

y8pğ

           
         

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.