ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temiz Eller Hayat Kurtarır

  İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan "Temiz Ellerimiz Sağlıklı Geleceğimiz Projesi" kapsamında öğrencilere okullarda hijyen eğitim verilecek.
Temiz Eller Hayat Kurtarır

Temiz Eller Hayat Kurtarır 

 

            İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan "Temiz Ellerimiz Sağlıklı Geleceğimiz Projesi" kapsamında öğrencilere okullarda hijyen eğitim verilecek.

            Taşkent İlköğretim Okulu konferans salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Durmuş Gençer, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer milli eğitim ve sağlık çalışanları katıldı.

            Projenin uygulanmasında görev alan kurum ve kuruluşlara, teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet ise konuşmasında; “Okula yeni başlayan bir öğrenci için en idol isim sınıf öğretmenidir. Hatta bu yaşlarda bile (45-50) öğretmenlerimizin ismini sayın dediğinizde, bizi en çok etkileyen sınıf öğretmenimizin ismini söyleriz, özellikle de 1. sınıf öğretmenimizin…

            Gerçekten bu projeye1.sınıf öğretmenlerimizin özellikle seçilmiş olması, 1. sınıf öğrencilerimizin daha okula başlar başlamaz temizlik gibi önemli bir konuyla eğitime başlaması bu projenin önemini bir kere daha arttırdığını düşünüyorum. Zira öğrencilerimiz okula geldiğinde alıştıkları bu alışkanlıkla eve gittiklerinde yeni bir farkındalık yaratmış olacaklar. Öğrencimiz aynı zamanda ailelerinin de el yıkama alışkanlığı kazanmasını sağlayacak. Umarım Adana’da bu önemli bir alışkanlık olarak yerleşir. Bundan sonra bütün vatandaşlarımız eve girdiğinde ilk işlerinin el yıkamak olduğunun farkına varırlar. . En temel hastalıklardan birisi de bulaşıcı hastalıklardır.  El yıkama alışkanlığı kazanmak suretiyle insanlara gelebilecek, bulaşıcı hastalıklardan ölen bir çok insanın hayatını kurtarmış oluyoruz. Bunun önüne geçmiş oluyoruz, diye düşünüyorum.

             Bu projeye desteklerini esirgemeyen tüm kurum, kuruluş ve firmalara kurumum, öğrencilerim ve öğretmenlerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

             Törende konuşma yapan Sayın Valimiz Hüseyin Avni  Coş; "Bu projenin ilimize, ülkemize yararlı olmasını temenni ediyorum. Hepimiz kişisel temizliğimizin önemini biliyoruz. Bu projeye destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Önemli olan farkındalık yaratmak. Bu projenin bu amaca çok iyi bir örnek olacağına inanıyorum. Temizliğin, hijyenin gerekliliği neyse bunu en iyi şekilde yerine getirmemiz lazım. Bu alanda Adana´ nın Türkiye´ye örnek teşkil etmesi, bu projenin çok başarılı olması en içten dileğimizdir." dedi.

 

flhfy

hıp

flhfy

flhfy

hıp

flhfy

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.