ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Ses Yarışması Yapıldı

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ilköğretim ve liseler arası Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Ses Yarışması´nın finali Adana Öğretmenevi´nde yapıldı.
Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Ses Yarışması Yapıldı

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ilköğretim ve liseler arası Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Ses Yarışması´nın finali Adana Öğretmenevi´nde yapıldı.

Buradaki final yarışmasına, Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya, Çukurova Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, İl Emniyet Müdürü Mehmet Avcı, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı.

Birbirinden güzel şarkı ve türkülerle jürinin karşısına çıkan öğrenciler, yorumlarıyla dinleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Final yarışmasında İlköğretim Okulları TSM kategorisinde birinci Hayriye Kemal Kusun İ.Ö.O öğrencisi Melahat Tek, ikinci Ceyhan Remzi Oğuz Arık İ.Ö.O öğrencisi Merve Karakoç, üçüncü ise Şehit Üsteğmen Muhammet Ali Demir İ.Ö.O öğrencisi Mehmet Yiğit Yayan oldu. İlköğretim Okulları THM kategorisinde ise birinci Gazi İlköğretim Okulu öğrencisi İrem Özdemir, ikinci Ceyhan Pamukeli İ.Ö.O öğrencisi Dila Koç, üçüncü ise Taşkent İ.Ö.O öğrencisi Murat Kavut oldu.   Liseler TSM kategorisinde birinci Adana Tek.ve End. Meslek Lisesi öğrencisi Ozan Seydi, ikinci Şehit Temel Cingöz Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşegül Arslanargun, üçüncü ise Emine Nabi Menemencioğlu Lisesi öğrencisi Meltem Yurdakul oldu. Liseler THM kategorisinde ise birinci Büyük Selçuklu Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Özcan, ikinci Adana Tek. ve End. Meslek Lisesi öğrencisi Cevher Sarıgül, üçüncü ise Ceyhan İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Yaren Ruhat Bayam oldu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık tarafından verildi. 

Ödül töreninin ardından bir konuşma yapan Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş, yarışmaya katılan tüm öğrencilere, öğretmenlerine ve onlara destek olan ailelerine teşekkür etti.

Konuşmasında Türk Müziğinin Milli Kültürümüzde çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş,  "Milli Kültürümüze sahip çıkmak hepimizin asli görevidir. Bugün Türk Halk ve Türk Sanat Müziğinin orta yaşlıların müziği haline geldiğini, gençlerimizin bu müzikten yeterince nasiplenemediğini görüyoruz. Bu tür etkinliklerle Türk Müziğini gençlerimize sevdirmek, bu müziğin ifade ettiği derin sevgiyi, onların gerisindeki ve üç kıtadan beslenen milli kültürümüzü gençlerimize aktarmak istiyoruz." dedi.

        Daha sonra Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş ve beraberindekiler öğrenci ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.  

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.