ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uğur Öğretmenimiz Göz Yaşları İçinde Uğurlandı

  Elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden öğretmenimiz Uğur Avşar için görev yaptığı okulda tören düzenlendi.
Uğur Öğretmenimiz Göz Yaşları İçinde Uğurlandı

 Uğur öğretmenimiz Göz Yaşları İçinde Uğurlandı 

Elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden öğretmenimiz Uğur Avşar için görev yaptığı okulda tören düzenlendi. 

Kaza, merkez Sarıçam ilçesinde Yeşil Bulvar üzerinde dün öğlen saatlerinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi´nde görev yapan Uğur Avşar Öğretmenimiz (45) öğle saatlerinde okulun önündeki Yeşil Bulvar’a çıkarak karşıya geçmek istedi. Ancak bu arada yoldan gelen kamyonet Öğretmenimize çarparak yaralanmasına neden oldu. Hastaneye kaldırılan öğretmenimiz kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Uğur öğretmenimiz için bugün okulunda tören düzenlendi. 

Bahçede yapılması planlanan tören yağmur nedeniyle okulun spor salonunda yapıldı. Salonu öğretmen ve öğrenciler doldururken, cenaze, salonun ortasına öğretmen arkadaşlarının omuzunda getirilerek kondu. Bu sırada Uğur öğretmenimizin eşi Çilem Avşar (42) salona girerek eşinin tabutuna sarılıp gözyaşlarına boğuldu ve salondaki herkesi ağlattı. 

Üzüntülerini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, Allah’tan geldik ona gideceğiz. Bu dünyada hiç birimiz baki kalmayacak büyük bir mütefekkirin dediği gibi insan asarıyla yâd olur. Bıraktığımız izler, bıraktığımız eserler arkamızdan yaşayacaktır. Her ne kadar ruhumuz bedenimizden ayrılsa ’da yaptığımız işler yetiştirdiğimiz öğrenciler birer filiz vermiş, başak vermiş ağaç gibi bitki gibi dünyada yaşamaya ve var olmaya, bizim ruhumuzu burada yaşatmaya devam edecektir. Ben öğretmenimizin bıraktığı izlerin devam etmesini, onun bıraktığı bayrağı bir adım öteye bir üst mertebeye çıkaracağınıza olan inancımı bir kere daha ifade etmek istiyorum. Bu gün yine büyük bir rahmet yağıyor. Ben çok değerli öğretmenimize Allahtan rahmet diliyorum. Allah nur içerisinde yatırsın. Ruhu şâd olsun eşine, ailesine ve sevdiklerine sabır diliyorum, dedi. 

Öğretmenimizin cenazesi, daha sonra toprağa verilmek üzere son yolculuğuna uğurlandı.

 

 

öğretmenimiz vefat etti.

öğretmenimiz vefat etti.

öğretmenimiz vefat etti.

öğretmenimiz vefat etti.

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.