ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

  Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Merkez Seyhan İlçesi’ndeki 40 mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
Valimiz Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

 Valimiz Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

             Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Merkez Seyhan İlçesi’ndeki 40 mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

            Ulus Park’ta gerçekleştirilen buluşmaya katılan Valimiz,  görevine yeni atanan İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet mahalle muhtarları ve vatandaşlar tarafından çiçeklerle karşılandı.

             Vali Hüseyin Avni Coş, muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada, kamu kaynaklarını verimli kullanmaya çalıştıklarını belirterek, "Elimizdeki parayla tasarrufu gözeterek, daha çok hizmet üretmeye gayret ediyoruz ve sonuçlarını da alıyoruz" dedi.

              Muhtarların mahallelerindeki sorunları dinleyen Valimiz, başka bir yere taşındığı için şuan boş durumda olan Karşıyaka Devlet Hastanesi´nin Şubat ayında ihale edilip, en kısa zamanda otel konforunda, modern bir şekilde kaliteli sağlık hizmeti sunacağını müjdeledi.

              Valimiz, Karşıyaka Devlet Hastanesi´nin yanı sıra yükseköğrenim öğrencileri için şehir merkezinde 1000, Kozan İlçesi’nde de 500 olmak üzere toplam bin 500 kişilik öğrenci yurdu yapılacağını, Bölge Adliye Binası´nın da ihale edildiğini ve yakın bir zamanda hizmet vermeye başlayacağını ifade etti.

              Seyhan İlçesi’nin sıkıntılarını iyi bildiklerini söyleyen Valimiz, İlçenin güney mahallelerinden birine Devlet Hastanesi kazandırmak istediklerini, ancak belediyenin şehir planı yaparken uygun bir arsa belirlemediği için arayışın devam ettiğini kaydetti.

              Valimiz ayrıca, tüm kaynakların en verimli biçimde kullanmaya gayret ettiklerini vurgulayarak, "Eğitim konusunda çok güzel gelişmeler kaydettik. Cumhuriyet tarihinde yapılan derslik sayısının yüzde 15´i kadarını son 1 yılda yaptık. İl Özel İdaresi tarafından 1 yıl içinde 919 kilometre yol asfaltladık. 15 ayda 800 bin metrekare parke yolu yapacağız. Bunları sizlerin ve size destek veren milletimizi sayesinde yapıyoruz. Biz zorluklardan yılmadan, doğru olanı, vatandaşlarımız için iyi olanı yapmaya devam edeceğiz. Kamu kaynaklarını verimli kullanmaya çalışıyoruz, çarçur ettirmemeye çalışıyoruz. Elimizdeki parayla tasarrufu gözeterek, daha çok hizmet üretmeye gayret ediyoruz ve sonuçlarını da alıyoruz" dedi.

40 mahalle muhtarlarıyla bir araya gelindi

40 mahalle muhtarlarıyla bir araya gelindi

40 mahalle muhtarlarıyla bir araya gelindi

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.