ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Mustafa Büyük, Suriyeli Öğrenciler İçin Açılan Geçici Eğitimi Merkezini Ziyaret Etti

Gerçekleştirdiği inceleme ve gezilerde, eğitim ve öğretim kurumlarımızı ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerin dile getirdikleri talepleri dinleyen Valimiz Sayın Büyük, Çukurova Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Suriyeli öğrencilerin eğitim öğretim gördüğü Mehmet Zahit Kotku İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti.  
Valimiz Sayın Mustafa Büyük, Suriyeli Öğrenciler İçin Açılan Geçici Eğitimi Merkezini  Ziyaret Etti

 Valimiz Sayın Mustafa Büyük, Suriyeli Öğrenciler İçin Açılan Geçici Eğitimi Merkezini  Ziyaret Etti  

Gerçekleştirdiği inceleme ve gezilerde, eğitim ve öğretim kurumlarımızı ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerin dile getirdikleri talepleri dinleyen Valimiz Sayın Büyük, Çukurova Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Suriyeli öğrencilerin eğitim öğretim gördüğü Mehmet Zahit Kotku İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti.  

 

Ziyarete, Çukurova Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Oflaz, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaplan ile Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın Katıldı. 

 

Çukurova Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Recep Yörür ile Mehmet Zahit Kotku İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mustafa Metin’den, okulların durumu ile eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi alan Valimiz Sayın Büyük, dile getirildiği takdirde yaşanan eksiklikleri süratle gidermeye ve öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduklarını söyledi. 

 

Suriyeli öğrencilerin şarkılar ve ilahilerle karşıladıkları Valimiz Sayın Büyük, okuldaki günlük eğitim ve öğretim ders saatlerinin ardından, otuz dokuz Suriyeli öğretmen tarafından kendi ülkelerinin müfredatına göre eğitim ve öğretim gören Suriyeli çocukların ders kitaplarını inceledi.  

 

Suriyeli öğretmenler ve öğrencilerin dile getirdikleri teşekkür ve şükran ifadeleri karşısında duygulanan Valimiz Sayın Büyük, Suriye’deki savaşın bir an önce bitmesi ve Suriye halkının barış ve huzura kavuşması yönündeki temennisini ifade etti. Valimiz Sayın Büyük, “Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak, ülkemizde misafir ettiğimiz siz değerli Suriyeli kardeşlerimizin daima yanındayız. Öğrencilerimizin eğitim ve öğretim ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında olduğu gibi, Suriyeli misafirlerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak ve şefkatle kucaklamak konusunda kararlıyız.  Sıkıntılar, paylaşılarak azalır. Bizler, siz değerli Suriyeli misafirlerimizin sıkıntılarını paylaşarak azaltma konusundaki hassasiyetimizi daima muhafaza edeceğiz. Bu vesile ile tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, onları hayata hazırlayan öğretmenlerimiz ve idarecilerimize teşekkür ediyorum” dedi.  

 

Valimiz Sayın Mustafa Büyük, her iki okula yönelik ziyaretlerini, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’dan ve okul yöneticileri ile öğretmenlerden aldığı bilgilerle noktaladı.

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.