ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

01 Sanat Günleri Başladı

Adana Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ‘Eğitimde Marka Kent Adana’ sloganı ile hayata geçirilen; ’01 Sanat Günleri’ kapsamında ilk etkinlik gerçekleştirildi.
01 Sanat Günleri Başladı

 

01 Sanat Günleri Başladı

 

Adana Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ‘Eğitimde Marka Kent Adana’ sloganı ile hayata geçirilen; ’01 Sanat Günleri’ kapsamında ilk etkinlik gerçekleştirildi. 12 öğretmenin farklı sanat dallarındaki çalışmaları, düzenlenen karma sergi ile meraklısının beğenisine sunuldu.Hükümet Konağı’nın giriş katındaki bekleme alanında özel olarak oluşturulan fuayede gerçekleştirilen serginin açılışına vali yardımcıları Cengiz Horozoğulu ve Durmuş Gencer, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Esendemir ve çok sayıda eğitimci katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, Adana’nın plaka kodunda olduğu gibi eğitimde de bir numara olması için çaba ve gayret sarf ettiklerini belirterek, Adana’nın eğitimdeki başarısı ve kentteki güzelliklerle öne çıkmasını istediklerini söyledi. Etkinlik ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz, “İnsanların birbirini sevmeye ihtiyacı var. İnsanların birbirinin ayağına çelme takmaya değil, birbirini kucaklamaya ihtiyacı var” dedi.

 Çalışanlar arasındaki sevgi ortamını güçlendirip, daha mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlanarak, çalışanların verimlilik ve motivasyonunu arttırma noktasında söz konusu projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Müdürümüz, “Adana, trafik kodunda ‘01’, biz bu kentin eğitimde de bir numara olmasını istiyoruz. Adana, bu tür güzel etkinliklerle ön plana çıksın istiyoruz. Olumsuzluklar yaşanmasın istiyoruz” Bu proje kapsamında öğrencilerimizin sanatlarını icra edecek ortamların bulunmasını ve özgüvenlerini yükseltmelerini planlıyoruz. Ayrıca sanatçı öğretmenlerimizin sanatlarını sergileyebilecekleri bir ortam oluşturarak bu eserlerin gün yüzüne çıkmasını, sanatseverlerin bu eserleri ve sanatçılarını tanınmasını amaçlıyoruz. Uluslararası dünyada hat üstadı sanatçı öğretmenlerimiz var. Ancak öğrencilerimiz ve Adana bunları tanımıyor. Adana ve ülkemiz için bir değer olan bu öğretmenlerimizi kamuoyu tanısın, öğrencilerimiz rol model olarak kendilerini örnek alsın ve sanatçı kültürüne olan ilgi artsın istiyorum. Bunun için bu tür çalışmaları yaygınlaştırmak amacındayız.” ifadesini kullandı.

Adana’nın asayiş olayları ile değil, bu tür güzel etkinlik ve çalışmalarla gündeme gelmesini istediklerini vurgulayan Müdürümüz, “Gençlerimizi, çalışanlarımızı, öğretmen ve öğrencilerimizi sanatla iç içe yaşayan, sanata ilgi duyan ve sanatı icra eden bir konuma gelmesi adına onları rehberlik yapıp, onların önünü açmak istiyoruz” diye konuştu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Öğretim Hizmetleri Şube Müdürü Selma Koyuncu da, proje ile birlikte resim ve müziği buluşturduklarını, her ay farklı bir çalışma yapacaklarını dile getirdi. Öğretmenlerin kendi okullarında yaptıkları çalışmaları öne çıkartıp, daha geniş bir kesime ulaştırmak istediklerini anlatan Koyuncu, “Sadece Adana’da değil, Türkiye genelinde ses getirecek çalışmalar yapmak istiyoruz” dedi.

Araştıran, inceleyen, sorgulayan, hoşgörülü, geniş ve özgür düşünceli bireylerin yetişmesine olanak sağlanması, sanatsal etkinlik ve yaratıcılığın benimsenmesi amacıyla hayata geçirilen ’01 Sanat Günleri’ kapsamında Adana genelindeki 12 ‘Resim’ ve ‘Teknoloji Tasarım’ dersi öğretmeni, farklı sanat dallarındaki çalışmalarını, meraklısının beğenisine sundu.Bilim sanat merkezi öğrencileri de hafta içi mesai arası dinlenme saatlerin programlar yapacak. 

 

01 Sanat Günleri Başladı

 

 

 

 

01 Sanat Günleri Başladı01 Sanat Günleri Başladı01 Sanat Günleri Başladı01 Sanat Günleri Başladı01 Sanat Günleri Başladı01 Sanat Günleri Başladı01 Sanat Günleri Başladı01 Sanat Günleri Başladı01 Sanat Günleri Başladı01 Sanat Günleri Başladı01 Sanat Günleri Başladı01 Sanat Günleri Başladı01 Sanat Günleri Başladı01 Sanat Günleri Başladı01 Sanat Günleri Başladı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.