ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİMİZ KUTLU OLSUN

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİMİZ KUTLU OLSUN

Değerli Öğretmenler, öğrenciler ve Veliler,

Bugün, Türk milletinin aralıkları ve özgürlük mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümünü gururla kutlamanın mutluluğunu kutluyoruz. Bu önemli gün, milletimizin vatan sevgisi, fedakarlığı ve azmiyle tarihe altın harflerle yazılmıştır.

Çanakkale Zaferi, yokluklar içinde imkansızı başaran aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlıkları sayesinde kazanılmıştır. Bunların destansı mücadelesi, vatan topraklarını korumak için canlarını feda etmekten korkmayan yiğit Türk askerinin neferlik anlayışını en güzel şekilde ortaya koyduğu.

Bugün Çanakkale'de yaşanan kahramanlık destanını, gençlerimize ve tüm varlığımıza anlatarak, milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeliyiz. Bu zafer, milletimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği mücadelenin en önemli simgesidir ve gelecek nesillere de bu azim ve kararlılıkla aktarılmalıdır.

Bu duygu ve düşünceleriyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale'de canlarını feda eden tüm şehitlerimizin rahmetini, minnet ve şükranla anıyor, gazi sağlıklarımıza ve mutluluklar diliyorum.

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde, tüm milletimizin kutlu olsun!

Saygılarımla,

İl Millî Eğitim Müdürü
Hasan TEVKE

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.