ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Yılın Yeşil Beyinleri” Adana İlhan Atış Anadolu Lisesi´nden

Bir ekip ruhu içerisinde özverili çalışmalarıyla başarılar getiren öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, okul yöneticilerimizi, velilerimizi kutluyorum. İlimizdeki tüm faaliyetlerde bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize, eğitimden sorumlu vali yardımcımıza, kaymakamlarımıza, ilçe milli eğitim müdürlerimize, okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizle öğrencilerimize teşekkür ediyorum.
“Yılın Yeşil Beyinleri” Adana  İlhan Atış Anadolu Lisesi´nden

 

“Yılın Yeşil Beyinleri” Adana  İlhan Atış Anadolu Lisesi´nden 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet Çukurova İlhan Atış Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fatih Türkmen, Okul Müdür Baş Yardımcısı Adem Akıllı, Okul Psikolojik Danışmanı Sibel Oran, Proje Danışman Öğretmeni  Nuran Şan, Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ve öğrenciler Semih Açıkgöz ve Oğuzhan Akarca’yı   makamında kabul etti.

Okul Müdürü Fatih Türkmen katıldıkları yarışma hakkında kısa bir bilgi verdi. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nun, Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Sistemleri Yüksek Lisans Programı tarafından çevre, enerji ve su kaynaklarının sürdürülebilirliği konularında farkındalığı artırmak ve geliştirmek üzere lise ve üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği “Yılın Yeşil Beyinleri”  Uluslararası Proje Yarışması’nda 1 Mayıs  2013’te Okul Müdürü ve Coğrafya Öğretmenleri Fatih Türkmen ve Nuran Şan danışmanlığında iki öğrencinin takım olarak yarışmaya başvuru yaparak ilimizi temsil etmiştir.

 Finalde 1. olarak ilimize kazandırdıkları başarıdan mutluluk duyduğunu ifade  ederek, “Bu başarı okulumuzu onurlandırmıştır.” dedi. 

Ziyarette kısa bir konuşma yapan müdürümüz; “ Böyle bir projede yer alan   bütün öğrencilerimizin kabiliyetlerinin ne kadar yüksek olduğunu göstermesi bakımından dikkat çekicidir. Bir ekip ruhu içerisinde özverili çalışmalarıyla başarılar getiren öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, okul yöneticilerimizi, velilerimizi kutluyorum. İlimizdeki tüm faaliyetlerde bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize, eğitimden sorumlu vali yardımcımıza, kaymakamlarımıza, ilçe milli eğitim müdürlerimize, okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizle öğrencilerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, öğrencilere kitap armağan ederek başarılar diledi.         

 

            Ziyaret günün anısına fotoğraf çekilmesi ile son buldu.

  

PROJEYLE İLGİLİ BİLGİLER           

 

YARIŞMANIN ADI : ODTÜ  Kuzey Kıbrıs Kampusü, “Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Sistemleri Yüksek Lisans Programı”  tarafından her yıl düzenlenen Yılın Yeşil Beyinleri Uluslararası Proje Yarışması  (Lise öğrencilerine yönelik)

 

YARIŞMANIN AMACI: Çevre, enerji ve su kaynaklarının sürdürülebilirliği konularında farkındalığı artırmak

 

PROJEYE KATILIM: İlhan Atış Anadolu Lisesi olarak; Okul Müdürü ve Coğrafya Öğretmeni Fatih TÜKMEN ve Coğrafya Öğretmeni Nuran ŞAN danışmanlığında  1 Mayıs 2013 tarihinde öğrencilerimiz Semih AÇIKGÖZ ve Oğuzhan ACARCA  ile takım olarak yarışmaya başvuru yapıldı.

 

PROJE KONUSU: “Çoraklaşmış Tarım Topraklarının Islahında, Çoraklaşmanın Önlenmesinde Biyolojik Çözüm Önerisi” 

 

PROJENİN AMACI: Türkiye ve dünyadaki çoraklaşmış tarım topraklarının  yine bir biyolojik Akdeniz bitkisi olan bilimsel adıyla ‘SOLICORNIA EUROPAEA’ bilinen deniz börülcesi yardımıyla kurtarılması.

 

YARIŞMA SÜRECİ: 

 

·        12 Ağustos 2013 Proje sunuları yapıldı ve okulumuz ilk 5’e girerek finalist oldu. (Yarışmaya toplam 21 ülkeden 243 proje katıldı.)

 

·        26 Eylül 2013 Kuzey Kıbrıs’ta Final Yarışması yapıldı. Öğrencilerimiz Finalde 1. oldu.

 

·        27 Eylül 2013 ODTÜ Kuzey Kıbrıs kampusünün 2013/2014 akademik yıl açılış töreninde öğrencilerimize ödülleri takdim edildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, öğrencilere kitap armağan ederek başarılar diledi.İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, öğrencilere kitap armağan ederek başarılar diledi.İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, öğrencilere kitap armağan ederek başarılar diledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.