ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu” 3. Etabı Başladı

Sarıçam Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başlayan kursun açılış programına katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, açılış konuşmasının yanı sıra okul ve kurum müdürlerine konferans verdi. 
“Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu”  3. Etabı Başladı

 “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu”  3. Etabı Başladı  

Sarıçam Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başlayan kursun açılış programına katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, açılış konuşmasının yanı sıra okul ve kurum müdürlerine konferans verdi. 

 

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar başkanlığında düzenlenen konferansa Maarif Müfettişleri Başkanı Ersan Yaşkeçeli,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri; İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, merkez ilçede bulunan okul ve kurum müdürleri ile Halk Eğitim Merkezi müdürleri katıldı. 

 

            Sarıçam Merkezimizde 485, Ceyhan Merkezimizde 151 ve Kozan Merkezimizde 149 olmak üzere toplam 785 okul müdürümüz ‘Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu’na katılmaktadır. 

 

Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu’nun 1. bölümü 2-6 Şubat 2015 tarihleri arasında 500 okul müdürüne Çukurova Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında projelendirilerek uygulanmıştı. Kursun 2. bölümü ise 3-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında ilimizdeki 3 merkezde eşzamanlı olarak düzenlenmişti. 

 

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Akpınar “İlimizdeki Eğitim Öğretimin Genel Durumu ve Etkili Liderlik” konulu sunumu kapsamında ODAK Projesi, İlimizde Eğitim Alanında Yaşanan Gelişmeler, Projeler, Öğrencilerin Okula Devamı, Evde Eğitim Hizmetleri, Destek ve Yetiştirme Kursları, Hayat Boyu Öğrenme, Sosyal ve Kültürel Çalışmalar, Okul Dışında Düzenlenen Etkinlikler, Mesai Saatlerine Uyma, Norm Kadro Belirleme, Yönetici ve Öğretmenlere ders görevi verme, Z-Kütüphaneler, EBA’dan yararlanma, Bilişim Ağı, MEBBİS ve ADABİS Sistemlerine veri girişleri, Tasarruf Tedbirleri, Kantinler ve gerekli görülen hususlar, Okullarda Meydana Gelen Olaylarda Kriz Yönetimi konularında önemli açıklamalarda bulundu. 

Okulların başarı yolunda her zaman destekçileriyiz  

İl Milli Eğitim Müdürümüz Akpınar  ”Amacımız ilimizde bulunan örgün eğitimdeki 470 bin öğrenciyi iyi insan olarak geleceğe taşımaktır. Bu yolculukta sizlerin büyük gayret sarf ettiğinizi biliyoruz. Bunun için sizleri tebrik ediyorum. Bu konferanslarda sizlerle olmamızın amacı Adana’daki eğitim koşumuzda arkada kalanlarımızın ellerinden tutmaktır.” dedi.   

 Türkiye’de Eğitimin Öncüleri Denince Akıllara Adana Gelmesi Lazım  

İl Milli Eğitim Müdürümüz Akpınar, ODAK Projesindeki okul kazanımlarına da dikkat çekti: “Yönetici arkadaşlarımız, bu projemizin bütün etaplarına kesintisiz katıldılar ve gördük ki önemli projelere imza attılar. Bu yüzden kendinizi alkışlamanızı istiyorum. Türkiye’nin yeni eğitim anlayışında gelişmek ve değişmek var, ODAK Projemizle Türkiye ‘ye bu konuda öncülük edebileceğimizi düşünüyorum .”dedi.  

 

Adana’da Gündemi Eğitim Konuları Belirleyecek 

 

Akpınar, “İnanıyorum ki ilimizde eğitim kalitesi yükseldikçe şehrimiz ülke gündeminde başarılarımızla konuşulacak“ 

 

 Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Değil!  


Akpınar, ”Artık eğitimcilerin kalıplaşmış, eskimiş bir anlayışla eğitim yöneticiliği yapabileceğini düşünmüyorum. Yeni, akademik bilgiye dayalı bir yönetimle istediğimiz hedeflere ulaşabiliriz.” 

 

Yöneticilerimiz Yeni Türkiye’nin Hedeflerini Benimsemeli!  

 

 İlimizdeki Yönetici arkadaşlarımızın 10. Kalkınma Planının Eğitime Yönelik maddelerini okumalarını tavsiye eden İl Milli Eğitim Müdürümüz, bunun hedef belirlememizdeki önemini vurguladı. 

 

              Konferansın son bölümünde Akpınar, katılımcıların eğitimle ilgili görüş ve önerilerini dinledi. Sorunların çözümleri için Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünün her zaman okulların destekleyeceğini ifade etti. Sağlık ve başarı temennileriyle konuşmasını sona erdirdi. 

 

Kurs üç gün devam edecek olup, proje böylelikle tamamlanmış olacaktır.

 

18-12-201518-12-2015

18-12-2015

 

18-12-201518-12-201518-12-201518-12-201518-12-201518-12-201518-12-201518-12-201518-12-2015 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.