ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Savaşlarının 99. Yıldönümü Münasebetiyle Düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları Ödül Töreni

Türkiye Geneli Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri İlimizde düzenlenen törenle verilmiştir.  
Çanakkale Savaşlarının 99. Yıldönümü Münasebetiyle Düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları Ödül Töreni

Çanakkale Savaşlarının 99. Yıldönümü Münasebetiyle Düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları Ödül Töreni

 

Çanakkale Savaşlarının 99. Yıldönümü Anma Törenleri kapsamında Bakanlığımız tarafından Türkiye Geneli Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri İlimizde düzenlenen törenle verilmiştir.  

            Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü´ nün ortaokul öğrencileri arasında Çanakkale Savaşları´nın sosyal, kültürel ve tarihi önemini kavratmak, geçmiş ile günümüz kültürel değerleri arasında bağ kurmalarını sağlamak, milli birliğimiz ve varlığımız ile uluslararası barış ve dostluk düşüncelerini kuvvetlendirmek amacıyla " Çanakkale Savaşları´nın  99. Yıldönümü Anma Törenleri" kapsamında yurt genelinde her yıl olduğu gibi Çanakkale Savaşları´nın ruhunu ve özünü anlatan, yaşanmış olayları kapsayan Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmaları düzenlenmiş olup, düzenlenen yarışmalarda Resim dalında üç eser, Şiir dalında üç eser, Kompozisyon dalında da üç eser Türkiye genelinde dereceye girmiştir.

            Dereceye giren öğrencilerin ödülleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Muharrem Gelen tarafından müdürlüğümüz toplantı salonunda verilmiştir.

Tören günün anısına fotoğraf çekilmesi ile son buldu.

Dereceye Giren  Öğrencilerimiz ve Okulları

Resim dalında İl Birincisi Pozantı YİBO Fatma Durmaz

Şiir Dalında İl Birincisi Pozantı YİBO Gamze Çakıcı

Kompozisyon Dalında İl Birincisi Belediye Evleri Ortaokulu Ayşe Petek Gökoğlan

 

Çanakkale Savaşlarının 99. Yıldönümü Münasebetiyle Düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları Ödül TöreniÇanakkale Savaşlarının 99. Yıldönümü Münasebetiyle Düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları Ödül TöreniÇanakkale Savaşlarının 99. Yıldönümü Münasebetiyle Düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları Ödül TöreniÇanakkale Savaşlarının 99. Yıldönümü Münasebetiyle Düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları Ödül Töreni

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.